Vücuttaki İltihaba Ne İyi Gelir?

   08.05.2021
   Vücuttaki İltihaba Ne İyi Gelir?

   Vücuttaki İltihaba Ne İyi Gelir? Vücutta size ağrı veren canınızı acıtan hatta bazen hasta olmanıza sebebiyet veren enfeksiyonlar virüs veya mikropların vücuda bulaşması sebebiyle meydana gelir. Bildiğiniz üzere bağışıklık sistemi pek çok hastalığı önleyebileceği gibi vücutta iltihap oluşumunu da ortadan kaldırır.

   Fakat iltihap sebebiyle yaşanan enfeksiyon hastalıkları kronikleşmeye başladığı anda bağışıklığınız enfeksiyonlarla mücadele etmekte bir hayli zorlanabilir. Bildiğiniz üzere vücutta iltihaplanma kötü beslenme alışkanlıkları sebebiyle ortaya çıkar. Hatta vücudunuzda önceden oluşmuş sizi hasta eden enfeksiyonların da daha kötü gitmesine sebep olur. Fakat bazı yolları deneyerek ve kendinize beslenme planı oluşturarak enfeksiyon riskini en alt seviyeye indirebileceğiniz gibi vücudunuzda olan iltihapları da sökebilirsiniz. Vücuttaki İltihaba Ne İyi Gelir? Diye soruyorsanız eğer sizlere bazı yöntemlerden bahsetmek istiyoruz.

   Vücutta yararlı mikroplar olduğu gibi zararlı bazı mikroplarda bulunmaktadır. Bu zararlı mikropların vücuda yayılmasından sonra bazı enfeksiyonlar ortaya çıkmaktadır. Her ne kadar bazen önemsiz bir şeymiş gibi gözükse de vücutta olan zararlı mikroorganizmalar özellikle çocuklarda, yaşlılarda ve kronik rahatsızlığı olan kişilerde bazı sorunlara neden olabilir.

   Nereden bulaştığını bilmeden, göremediğimiz mikroplar çoğaldıkça hastalıkla karşılaşılması kesinlikle kaçınılmazdır. Peki, Vücutta olan iltihap nasıl atılır? İltihabı ne geçirir?

    Vücuttaki İltihap Belirtileri Nelerdir?

   Vücudunuzda aşağıda yer alan belirtilerden herhangi birini gördüyseniz, iltihap kapmış olabilirsiniz. Bu belirtileri her gören kişi iltihap kaptı diye kesin tanıyı biz elbette koyamayız. Size en yakın sağlık ocağına giderek vücudunuzda iltihap olup olmadığının teşhisini koyabilirsiniz. İşte, Vücutta İltihap Belirtileri:

   • Yüksek ateş,
   • Halsizlik,
   • Vücudunuzda ağrı,
   • İştah kapanıklığı,
   • Alerji,
   • Baş ağrısı,
   • Kas sertleşmesi,
   • Ciltte kızarıklık ve sık sık kaşıntı,
   • Eklem ağrısı ve eklemlerde şişkinlik

   Vücuttaki İltihap Nasıl Atılır?

   Bildiğiniz üzere yaşanan hafif hastalıklar çoğu zaman sizin sağlığınıza zarar vermez. Vücudunuzda hastalanma elbette sıklıkla olacak. Hareketsiz yaşam, stres, sağlıksız beslenme gibi unsurlar vücudun iltihaplanmasını tetikleyeceği gibi aynı zamanda bazı sağlık sorunlarını da beraberinde getirecektir. Vücutta yaşanan bazı enfeksiyonlar bakterilerin çoğalmasını engellemek ve onları tamamen ortadan kaldırmak için vücudunuza uygun olan antibiyotik tedavisi uygulanabilir. Fakat uygulanan antibiyotikler enfeksiyonun neden olduğu bakteri türüne göre farklılık göstermektedir. Gün içerisinde yukarıda yer alan iltihap belirtilerinden herhangi birine şahit olursanız eğer size en yakın sağlık kuruluşuna giderek hemen bir ölçüm yaptırmalısınız. Eğer doktor tarafından size sunulan antibiyotikleri kullanmak istemiyor, vücudunuzda olan iltihapları doğal yollarla çözmek istiyorsanız sizler için iltihap sökücü bitkiler ve iltihap sökücü besinler konusunda bilgi vermeye çalıştık.

   İltihap Sökücü Bitkiler Nelerdir?

   Aşağıda sizler için vücudunuzdan iltihabı atan ve sağlıklı olmanızı sağlayan iltihap sökücü bitkiler konusunda sizlere bilgi vermek istiyoruz. İşte, İltihap sökücü bitkiler:

   Fesleğen

   Vücutta iltihapları giderme konusunda etkili olan fesleğen, bakteri olan iltihaplara, viral enfeksiyonlara ve bunun gibi pek çok hastalığa iyi gelen bitkidir. Fesleğen bitkisi, mikropları öldürmeye yardımcı olan bir bitkidir.

   Isırgan Otu

   Bilim insanları tarafından yapılan araştırmalar sonucu ısırgan otu mikrop öldürücü ve iltihap sökücü özelliğe sahiptir. Vücutta biriken toksinlerin böbrek yoluyla atılmasını sağlayacaktır. Isırgan otu aynı zamanda vücutta ki kimyasalları azaltıp, antibiyotik görevi görürler.

   Kızılcık

   Antioksidan bakımından zengin bir yiyecek olan kızılcık, iltihapla savaşır ve yok etmeye çalışır. Ayrıca Kızılcık, solunum yolları ve idrar yolları enfeksiyonlarına karşı bire bir savaşan bir besindir.

   Sarımsak

   Her gün düzenli bir şekilde bir diş sarımsak tükettiğiniz takdirde vücudunuzda olan iltihaplardan kurtulabilirsiniz.

   Zeytinyağı

   İnsan sağlığına yararlı olduğu bilinen zeytinyağı iltihap kurutucu özelliğe sahiptir. Vücut sağlığından cilt sağlığına kadar pek çok etkiye sahip olan zeytinyağını her gün bir kaşık içtiğinizde kendinizi daha iyi hissedecektiniz.

   Ceviz

   Her gün günde düzenli olarak 50 gram ceviz tükettiğiniz takdirde vücutta olan iltihabı azaltabilirsiniz. Test yaptırdığınızda vücudunuzda CRP maddesinde yükseklik olduğunda kalp hastalığı ortaya çıktığının belirtisidir. CRP oranını düşürmek için her gün ceviz tüketimi yapmalısınız.

   Zencefil

   İçerisinde bulunan gingerol maddesi sayesinde iltihapların hepsinden kurtulabilirsiniz. Enfeksiyonları gidermek ve iltihabı vücudunuzdan söküp atmak için zencefili rahatlıkla tüketebilirsiniz. Romatizma ve eklem ağrılarına iyi gelen zencefil, vücuttan ödemi de atar.

   Pancar

   Kırmızı rengi ve içerisinde bulundurduğu vitamin sayesinde enerjiniz artabilir ve kan basıncınız düşebilir. Pancarlar nitrat bakımından da oldukça zengin bir besindir. Vücudunuzdan iltihabın atılmasını sağlayan pancarın her türlüsünü tüketebilirsiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   Yardım Başvurusu Begonya Bedava İnternet