Vodafone Borç Taksitlendirme Nasıl Yapılır

   14.09.2021
   Vodafone Borç Taksitlendirme Nasıl Yapılır

   Vodafone Borç Taksitlendirme; Faturalı hat kullanan birçok kişi; yüksek gelen faturalarını zaman zaman ödemekte maddi olarak zorda kalabiliyorlar. Özellikle tarife ve paket aşımı nedeniyle internet, SMS ve dakika kullanımının aşılması; fatura döneminde ödenmesi gereken yüksek faturalarla sonuçlanıyor.

   Vodafone hat kullanan müşteriler; kimi zaman yüksek gelen telefon faturalarını ödemekte sorun yaşarken, kimisi de geçmiş dönem gecikmeli borçlarını nasıl ödeyeceklerini düşünürler.

   Vodafone faturalı hat kullanıyorsanız, son ödeme tarihine kadar düzenli olarak ödemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde son ödeme tarihi geçen faturalarınız için, fatura tutarınız üzerinden günlük faiz ödemek zorunda kalabilirsiniz.

   Vodafone Fatura Borcu Ödeme Nasıl Yapılır?

   Vodafone, faturalarınızı sizin tespit ettiğiniz tarihlerde düzenli olarak hesap kesimine tabi tutar. Hesap kesim tarihinden itibaren faturanızı ödemeniz için size verilen süre 1 haftadır. Fatura borcunuzu 1 hafta içinde ödemezseniz, hattınız kullanıma kapatılır veya hattınız kısıtlanır ve toplam borcunuz üzerinden faiz işlemi başlatılır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için Vodafone faturanızı şu 5 farklı şekilde ödeyebilirsiniz;

   • Vodafone resmî web sitesi üzerinden ödeme yapabilirsiniz. “Fatura Ödeme” bölümüne tıkladığınızda Vodafone sizden ödemek istediğiniz cep telefon numarasını isteyecektir. Cep telefon numarasını yazıp, “Devam”a tıkladığınızda karşınıza çıkan ekranda sizden kredi kartı bilgileri istenecektir. Bilgileri doğru bir şekilde girdiğinizde ödeme işleminizi tamamlamış oluyorsunuz.
   • Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Vodafone Yanımda uygulamasına giriş yaparak, “Faturalarım” bölümüne tıklarsanız ödemek istediğiniz faturanıza tıklayarak ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
   • E-devlet uygulaması ile fatura ödeme işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. E-devlet uygulamasına giriş yaptıktan sonra arama kısmına “Vodafone Fatura Borcu Ödeme” yazarak, karşınıza çıkan ekrana cep telefon numaranızı yazıp ödeme işleminizi yapabilirsiniz.
   • Anlaşmalı bankalar üstünden faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Kullandığınız bankanın mobil uygulamasına giriş yapın. “Ödemeler” bölümüne girin ve “Vodafone Fatura Ödeme” yazısına gelince üstüne tıklayarak işleminize devam edin. Faturanızı ekranda gördüğünüzde işleminizi onaylayın.
   • Vodafone Müşteri Hizmetleri 542’yi arayarak, faturalarınızı kolayca ödeyebilirsiniz. Vodafone Çağrı Merkezi’ni arayarak, müşteri temsilcisine faturanızı ödemek istediğinizi söylerseniz size yardımcı olacaklardır. Müşteri temsilcisi sizin isteğinizi alacak ve sizi kredi kartı bilgilerinizi gireceğiniz bölüme aktaracaktır. Kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra fatura ödeme işleminiz tamamlanmış oluyor.

   Vodafone Fatura Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır?

   Fatura borcunuzu kolay şekilde öğrenmenin birçok yolu bulunuyor. Güncel ya da ödenmemiş fatura borcunuzu öğrenmek için;

   • Vodafone Çağrı Merkezi’ni 542’yi arayarak, fatura borcunuzun olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.
   • Size yakın olan Vodafone bayisine ya da mağazasına gidebilir ve faturanıza ait borç bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.
   • Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden faturalı hat borç sorgulamasını yapabilirsiniz. Vodafone Yanımda uygulamasına giriş yaptıktan sonra “Faturalarım” bölümünden geçmiş faturalarınızı görebilir, eğer ödenmesi gereken borcunuz varsa ödeyebilirsiniz.

   Vodafone İcralık Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

   Vodafone hat sahibi aboneler, fatura borçlarını 3 ay ödemediklerinde borç maalesef önce Vodafone avukatlarına sonra icra takibine devredilir. Vodafone hattınıza ait borcu taksitlendirme ve tam tutarı öğrenme için;

   • Vodafone Müşteri Hizmetleri’ni arayarak borç tutarınızı öğrenebilirsiniz.
   • İsterseniz e-devlet üzerinden giriş yaparak, “İcra Takip” bölümünden borcunuzu sorgulayabilir ve ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

   Vodafone Fatura Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

   Vodafone faturalı hat aboneleri, Vodafone bayiliklerine giderek, borçlarını taksitlendirebiliyorlar. Böylece aboneler borçlarını bütçelerini zorlamadan ödeyebiliyorlar. Haciz sonrasında ki sürede de müşteriler, borçlarını kredi kartına taksitle veya elden taksitle ödeme yapabiliyorlar.

   Ancak abone, icraya verildiği zaman avukat ve dava giderleri de ilave edildiğinde müşterinin ödemesi gereken fatura borcu; epey yüklü miktarda artabiliyor.

   Bu yüzden fatura borcunuzu ödemekte zorluk çekiyorsanız; icraya verilmeden önce bir Vodafone bayisine giderek, borcunuzu taksitlendirmek istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Böylece fatura borcunuzun katlanmasını, maaşınıza, evinize veya aracınıza fatura borcunuz yüzünden haciz gelmesine önleyebilirsiniz.

   Vodafone Kapanan Hat Nasıl Açılır?

   Vodafone kapanan hattını açtırmak isteyen abonelerin önce fatura borçlarını ve gecikme faizlerini ödemeleri gerekmektedir. Hat açma kapama bedeli olan 35,55 TL ödemelerinin ardından aynı gün içerisinde birkaç içerisinde açılmaktadır.

   Vodafone fatura yüzünden kapanan hattı açmak için Vodafone yanımda uygulaması üzerinden veya 542’yi arayarak müşteri temsilcisine bağlanabilir ve hatlarını görüşmeye açtırabilirler.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.