Vicks Neye İyi Gelir? Vicks Kreminin Tüm Faydaları ve Kullanım Şekli

   14.05.2021
   Vicks Neye İyi Gelir? Vicks Kreminin Tüm Faydaları ve Kullanım Şekli

   Vicks krem hemen herkesin çocukluğundan beri kullandığı pratik ve etkili kremlerden birisidir. Vicks krem içeriği sayesinde sürülen bölgede kılcal damarları genişleterek oraya daha fazla kan akışı olmasını sağlayan ve toksin özellik gösteren bir merhemdir. Vicks sürülmesiyle kan akışının hızlandığı bölgede, sorun ne ise hızlı bir şekilde iyileşir.  Vicks krem sivilcelere de kurutucu etki yapmaktadır. Sivilcenin ağrı ve sızısını alır ve sivilceyi temizler.

   Vicks, kas tutulmalarında, ağrılarda ve kas sertleşmelerinde de tercih edilir.

   Vicks Krem Ne İçin Kullanılır?

   Vücutta pek çok problemde tercih edilen bir krem olan Vicks, öksürüğe, kas tutulmalarına ve kas sertleşmelerine, burun tıkanıklıklarına, özellikle ayak tırnaklarındaki mantarlara, morarma, ezilme ve şişmelere, uyku problemlerine son derece iyi gelmektedir.

   Vicks krem dudak çatlaklarına da iyi gelmektedir. Viksin en yaygın şekliyle burun tıkanıklıklarında ve inatçı öksürüklerde kullanıldığını söylemek mümkündür. Özellikle kaynar suyun içine ilave edilen viksin buharını solumak, burun ve genizde oluşan tıkanıklıkları açmaya yarayan son derece etkili bir yöntemdir.

   Vicks Krem Faydaları Ve Zararları Nelerdir?

   Vicks krem pek çok rahatsızlıkta kullanılan ve hemen her evde bulunan çok fonksiyonlu bir kremdir.  Vicks kremin faydalarına bakacak olursak nasıl bir liste oluşur bir göz atalım, kıyıda köşede kalan bilgi varsa onları da hatırlayalım.

   • Gece yatarken ayak tabanlarına Vicks krem sürmek öksürüğün kesilmesine birebirdir. Ayak tabanlarınıza Vicks sürün, ovarak yedirin, pamuklu bir çift çorap giyin ve yatın. Sabah kalktığınızda öksürüğünüzün kesildiğini fark edebilirsiniz.
   • Sert ve uzun süren egzersizlerden sonra kaslarda oluşan tutulma ve ağrılara da iyi gelen Vicks, spor sonrası böyle tutulmalar yaşayanlara da son derece iyi gelmektedir.
   • Ayak tırnaklarınızda tırnak mantarı varsa yine Vicks’ten yardım alabilirsiniz. İki hafta boyunca Vicks sürdüğünüz tırnaklarınızın renginin zaman içinde koyulaştığını görebilirsiniz. Vicks kullanımı tırnaklardaki mantarı öldürür ve sağlıklı tırnakların çıkmasını sağlar.
   • Darbe yahut düşme sonucu oluşan morarmalar da Vicks sayesinde giderilebilir. Şişlikler iner. Baş ağrılarında alın bölgesine sürülen bir miktar Vicks, basıncı hafifleterek ağrıyı dindirir.
   • Uyku problemi olan kişiler sıcak suyun içine bir miktar Vicks ilave ederek yattıkları odaya koyabilirler. Vicks’in buharı odaya dolduğunda çok daha rahat bir uyku uyuyabildiğinizi göreceksiniz.
   • Yaralandığınızda enfeksiyon kapmayı engelleyebilmek adına Vicks kullanabilirsiniz.
   • Evde kediniz varsa, eşyalarınızın çoğu da muhtemelen tırmık içinde olacaktır. Bunu engellemek için, kedinizin en çok tırmaladığı alanlara Vicks sürerseniz, kediniz oralara kolay kolay yaklaşmayacaktır.
   • Eğer kene tarafından ısırılırsanız hemen o noktaya Vicks sürün. Vicks’in güçlü kokusu kenenin kendisini bırakmasını sağlayacaktır.

   Yaz mevsiminde pek çok kişinin kabusu olan sivrisinekler özellikle uykuyu zehir ederler. Teninizin açıkta kalan kısımlarına bir miktar Vicks sürdüğünüzde sivrisineklerin size yaklaşmadıklarını fark edeceksiniz. Sivrisinek ısırıklarına sürülen Vicks’in kaşıntıyı aldığını da görebilirsiniz.

   • Gribal enfeksiyona yakalandığınızda, inatçı öksürükte, göğüs ve sırt bölgenize Vicks sürebilirsiniz. Bu da göğsünüzün yumuşamasını ev öksürüğünüzün kesilmesini sağlayacaktır.
   • Kış aylarında ve özellikle de ayaz havalarda çatlayan dudaklarınıza, dirseklerinize, ayak topuklarınıza ve ellerinizin üzerine Vicks sürebilirsiniz.
   • Vicks kremin zararlarına gelecek olursak; Vicks’in gebelik döneminde kullanılması tavsiye edilmez. Kullanmak istiyorsanız mutlaka hekiminize danışınız.
   • Vicks, emzirme sürecinde meme başlarında oluşan çatlaklarda kullanılmamalıdır. Zira bebek Vicks’i yutacağı için sakıncalıdır.
   • Vicks’in damarları basıncı alarak damar genişletme özelliği olduğu için 2 yaşın altındaki çocuklarda kullanılması sakıncalı olabilmektedir. Aslında Vicks kullanımı 6 yaşın altındaki tüm çocuklarda sakıncalıdır.
   • Vicks bazı vücutlarda alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilmektedir. Bu sebeple Vicks kullanımından önce vücudun küçük bir yerinde denenmelidir.

   Vicks Krem Nasıl Kullanılır?

   Vicks krem harici olarak kullanılan bir kremdir. Hafif saydam ve balmumsu bir kıvamı olan Vicks krem deri üzerine sürülerek yahut sıcak suda eritilip buharı solunarak kullanılır. Vicks’i oral yolla almak zehirleyici etki yapar. Vicks’i kuruyan, çatlayan, ağrıyan, sertleşen vücut bölgelerine uygun miktarda sürerek kullanabilirsiniz.

   Vick Krem Fiyatı Nedir?

   Vicks krem fiyatı nedir diye sorarsanız ortalama bir fiyat verebiliriz. Vicks krem fiyatı gramajına göre değişir ama küçük bir kavanoz Vicks yaklaşık 10 TL’dir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.