Tarçınlı Su İle Zayıflamak, Tarçınlı Su İle Haftada 5 Kilo Vermek

   02.06.2020
   Tarçınlı Su İle Zayıflamak, Tarçınlı Su İle Haftada 5 Kilo Vermek

   Tarçınlı Su İle Zayıflamak; Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte birçok bayan internet üzerinden zayıflamak için araştırmalar yapıyor. Bikini ve mayolar giyebilmek için göbek bölgesinde bulunan inatçı kilolardan kurtulmak birçok kadının hayali. Bu hayalinizi Tarçınlı su ile zayıflamak başlıklı içeriğimiz ile gerçekleştirebilirsiniz.

   Kilo verme süreci oldukça sıkıntılı bir süreçtir. Diyet listelerini okur okumaz insanın psikolojisi zaten bozuluyor, diyetle birlikte spor da yapmak gerekiyor. Bu sebeple haftada 5 kilo vermek istiyorsanız söyleyeceğimiz noktalara dikkat etmelisiniz. Bu şekilde kilo verme süreciniz daha rahat olacak.

   Tarçın kokusu ve naif tadı sebebiyle birçok kişinin damak zevkine göredir. Kültürümüzde sütlaç üzerinde çokça kullanılır. Bu sebeple tadı hiçbirimize uzak bir tad değildir. Ayrıca birçok parfüm firması tarçını ürettikleri parfümlerin içerisine esans olarak koyarlar. Günümüzde ise tarçınlı su diyet programlarına en olarak kullanılır. Tarçınlı su ile zayıflamak istiyor musunuz? Kesinlikle denemelisiniz.

   Tarçınlı Su Zayıflatır Mı?

   Birçok bayan tarçınlı suyu zayıflamak için kullanmış, ve sonucunda birkaç kilo vermiştir. Rekor olarak haftada 5 kilo verenler de olmuştur. Özellikle göbek bölgesinde olumlu sonuçlar yaratmıştır.

   Fakat tarçını tatlıların üzerine serperek zayıflama yaşayamazsınız. Çünkü tatlılar oldukça kalorili yiyeceklerdir. Bu durumda tarçının bir faydası olmayacak. Ancak tarçını bir su içine ekleyerek zayıflayabilmeniz mümkün.

   Tarçınlı Su İçmenin Faydaları

   • Tarçın içerisinde bulunan maddeler sayesinde yağ yakımını hızlandırır.
   • Tarçın bu sayede metabolizma hızının da artmasına sebep olur.
   • Ayrıca tarçın vücudun şeker dengesini düzenleyerek, şeker hastalıklarına ve tatlı krizlerine çare olur.
   • Anti bakteriyel özellikler taşıyan tarçınlı su sindirimi kolaylaştırarak şişkinliklerinizden kurtulmanıza yardım eder.
   • Kötü kolesterol seviyesini düşürür, iyi kolesterole ise faydası vardır.
   • Dimağı güçlendirir, baş ağrısı gibi hastalıklara çare olur.
   • Serbest radikallerle savaşır ve kanserli hücre oluşumunu da engellediği ispatlanmıştır.

   Kilo Verdiren Tarçınlı Su Tarifi

   Tarçınlı su ile zayıflamak oldukça kolay olduğu gibi bu tarifi de hazırlamak oldukça basittir. Fakat bu tarife uymadan önce bir alerjiniz olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Sağlık hekiminizden bunu öğrenmek için yardım alabilirsiniz.

   Tarçını toz halinde kullanabileceğiniz gibi marketlerden ve aktarlardan tarçın çubuğu halinde de temin edebilirsiniz. Ayrıca bir bardaktan fazla tarçınlı su elde etmek istiyorsanız bir cam sürahi ya da şişenin içerisine ekleyebilirsiniz. Hazırladığınız suyun içerisine limon dilimleri ya da elma dilimleri eklerseniz tadı daha güzel olabilir.

   Tarçınlı suyu belirli rutinlerle uygularsanız daha garantili bir sonuç elde edeceksiniz. Mesela sabah aç karnına ve gece yatmadan önce kullanmanız metabolizmanızı daha da hızlandıracak. Ayrıca ödem atımına da yardımcı olacaktır. Tarçınlı su ile zayıflamak anlattığımız şekilde mümkün olacaktır.

   Tarçınlı suyu istediğiniz bir miktarda cezve ya da tencerede kaynatabilirsiniz. Soğuk olarak da sıcak bir şekilde de tüketebilirsiniz. Tarçınlı su diyetini 15 gün kadar yapabilirsiniz. Uzatırsanız sağlığınız olumsuz etkilenebilir.

   Malzemeler

   1 bardak su
   1 çay kaşığı tarçın

   Tarçınlı suyun yapılışı

   Bir tencerenin içerisine su ekleyin ve kaynatın. Daha sonra kaynamış suyun içerisine bir çay kaşığı ve bir adet çubuk tarçın ilave edin.

   Karışım ılıdıktan sonra öğünlerden önce aç karnına tüketebilirsiniz.

   Tarçınlı Su Aç Mı Tok Mu İçilir

   Zayıflamak ve kilo vermek için tarçın su içmek istiyorsanız sabahları kahvaltıdan önce aç karnına tüketebilirsiniz. Ayrıca tarçınlı su dilerseniz yemeklerden önce içebileceğiniz gibi yemeklerden sonra tüketmenin hiç biri zararı yoktur. Aç karnına içildiğinde yağ yakımı hızlandırır ve tokluk hissi verir.

   Tarçınlı Su Günde Kaç Bardak İçilir

   Sabahları aç karnına ve akşamları yatmadan önce kesinlikle tüketilmesi önerilen tarçınlı suyu günde 3 yada 4 bardak kadar tüketilmesi yeterlidir. Tarçınlı su ile kilo vermek istiyorsanız en fazla 15 gün boyunca tüketmelisiniz.

   Tarçınlı Su Ayda Kaç Kilo Verdirir

   Tarçınlı su ile zayıflamak isteyenlerin merak etiği sorulardan biride tarçınlı su ile ayda kaç kilo verilir sorusudur.Tarçınlı su ile ayda ortama 10 ile 15 kilo vermeniz mümkün. Düzenli olarak 15 gün boyunca tüketenler 5 ile 10 kilo arasında kilo vermektedir.

   Tarçınlı Su İle Haftada 5 Kilo Verenlerin Yorumları

   Tarçın su ile kilo verenler yaptıkları yorumlarda tarçınlı suyu ile 1 haftada 5 kilo verdiklerini dile getirmişlerdir. Sabahları aç karnına ve gün içerisinde yemeklerden önce tüketenler kesinlikle kilo vermeye destek olduğunu söylemişlerdir.

   Tarçınlı Su İle Zayıflayan Ünlüler

   Bir çok yerli ve yabancı ünlünün kilo vermek için tercih ettiği tarçınlı su ile zayıflayan bir çok kişi bulunmaktadır. Özelikle Demek Akalın yaptığı bir çok yorumda tarçın su kürü ile zayıfladığını söylemiştir. Ayrıca Gülben Ergen tarçınlı suyun zayıflamaya etkisi olduğunu sıklıkla dile getirmiştir.

   Peki ya siz tarçınlı su ile zayıflama konusu hakkında ne düşünüyorsunuz aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bize sorabilirsiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.