Solgar Sıvı Kolajen Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

   12.11.2019
   Solgar Sıvı Kolajen Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

   Solgar Sıvı Kolajen Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir? Vücudumuzun en önemli protein çeşitlerinden biri olan kolajen, dokuların bir arada kalmasına olanak tanıyan, cilde esnekliğini veren bir madde olma özelliği taşıyor.

   Yalnızca bağ dokusunda değil, dişlerde, tırnakta, bağ dokusunda, deride, eklemlerde, saçta, kemikte, tırnaklarda, dişte ve eklemlerde de bulunan bu maddenin vücudumuzda azalmaya başlaması, doku ve organların yaşlanmasına, dokuların esnekliğini kaybetmesine yol açıyor.

   Dokulara destek sunan, dokuların canlı kalmasına yardımcı olan kolajen eksikliği, erken yaşlanma belirtilerini tetiklemenin yanı sıra pek çok komplikasyonla da karşılaşmamıza neden oluyor.

   Adeta kas ve kemiklerin birbirine yapışmasını sağlayan kolajenin eksikliği ile karşılaşmamanız adına mutlaka bol miktarda kolajen içeren besinleri düzenli bir şekilde tüketmeniz gerekiyor.

   Kolajen içeren besinlerin tüketiminin yanı sıra tablet, hap ya da sıvı formlarda satışa sunulan kolajen takviyelerin tüketimi de cildinizin daha genç, canlı ve güzel kalmasına katkıda bulunuyor.

   Bu yazımızda kısaca müşteriler tarafından yoğun bir rağbet gören Solgar sıvı kolajen ile ilgili olarak sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

   Solgar Sıvı Kolajen Nedir?

   Vitamin takviyeleri oldukça popüler olan Solgar markasının ürünlerinden biri olan sıvı kolajen, markanın en çok satan takviyeleri listesinde başı çekiyor.

   Oral yolla tüketilmesi gereken sıvı kolajen, kısa bir süre içerisinde etkilerini göstermeye başlayıp, cilt sarkmalarını toparlıyor.

   Cilt sarkmalarının yanı sıra ciltteki çatlaklar için de birebir olan bu ürün, yaşlanma belirtilerini önlüyor.

   Aynı zamanda ciltteki matlığı da alarak, cildin daha genç, parlak ve canlı görünmesine öncülük ediyor.

   Solgar Sıvı Kolajen Faydaları

   Düzenli kolajen takviyesi kullanımının en önemli avantajlarını aşağıdaki şekilde özetleyebilmemiz mümkün:

   • Dolaşım sistemini iyileştirip, hızlandırıyor

   Bayanlar tarafından genellikle cildi sıkılaştırmak ve yaşlanma belirtileri ile savaşmak adına tercih edilen Solgar sıvı kolajen, bir yandan da kan akışını hızlandırıp, dolaşım sisteminin daha iyi bir şekilde çalışabilmesine olanak tanıyor.

   Damar esnekliğini arttıran sıvı kolajen, kalp sağlığını da gözetiyor. Kalp ve damar sağlığınızı koruyup, kalp krizi, inme ve felç riski ile karşılaşmanızın önüne geçiyor.

   • Sindirim sistemi sağlığını güçlendiriyor

   Kolajende bulunan glisin isimli madde, mide asit üretimini hızlandırıp, midenin daha hızlı bir şekilde çalışabilmesine öncülük ediyor.

   • Yaraların çabuk iyileşmesini sağlıyor

   Kolajen takviyesi kullanımının en önemli faydaları arasında cilt hücrelerinin çabucak kendini yenilemesine imkan tanıması olarak karşımıza çıkıyor.

   Hücrelerin kendini yenilemesi ise yaraların hızlıca iyileşmesini mümkün bir hale getiriyor.

   • Selülitlerle mücade ediyor

   Tüm kadınların en büyük korkulu rüyaları arasında yer alan selülitlerle de etkili bir şekilde mücadele eden Solgar sıvı kolajen, deri altında biriken yağlanmanın toparlanmasına aracılık ediyor.

   • Eklemlere esneklik kazandırıyor

   Kas ve eklemleri de güçlendiren bir protein olan kolajen, eklemlerdeki akışkan maddenin miktarını arttırıyor.

   Böylelikle romatoid artrit, fibromiyalji gibi kas-eklem hastalıklarından kaynaklanan her türlü kas ve eklem ağrısını hafifletiyor.

   Bu yüzden uzmanlar tarafından romatizmal rahatsızlıklardan şikayetçi olanlara kolajen tüketmeleri tavsiye ediliyor.

   • Saçlara hacim katıyor

   Solgar sıvı kolajen faydaları arasında saçları gürleştirmesi ve saçlara hacim katması da bulunuyor.

   Saç derisindeki saç foliküllerini uyaran Solgar kolajen, daha gür, canlı ve hacimli saçlara kavuşabilme hayalinizi gerçeğe dönüştürüyor.

   Solgar Sıvı Kolajen Kullanımı

   Günde 1 ölçek sıvı kolajen kullanarak, 2-3 ay gibi düzenli bir kullanım sonrasında cilt kırışıklıklarınızda azalma, cildinizde sıkılaşma ve mükemmel bir görünüm elde edebilmeniz mümkün.

   Markanın sıvı kolajen takviyelerinin yanı sıra hap ve tablet formunda olan ürünlerini kullanmayı da tercih edebilirsiniz.

   Solgar Sıvı Kolajen Fiyatı

   Markanın kolajen içeceklerinin, hap ve tabletlerinin fiyatları, ürün gramajına göre değişiklik gösterebiliyor. Bununla birlikte ürün, genellikle 150-200 TL gibi oldukça uygun bir fiyata satışa sunuluyor.

   Kolajen İçeren Besinler

   Beslenme rutininize bol miktarda kolajen içeren besinlerden ekleyerek, yaşlanma belirtilerine savaş açabilirsiniz.

   Yüksek oranda kolajen içeren en önemli besinleri ise aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

   • Yaban mersini
   • Sarımsak
   • Koyu ve yeşil yapraklı sebzeler
   • C vitamini
   • Fasülye
   • Somon balığı, ton balığı, kaju, fındık, ceviz ve keten tohumu gibi Omega-3 açısından zengin olan besinler
   • Avokado yağı
   • Kereviz ve salatalık gibi sülfür açısından zengin besinler
   • Kavun, haşlanmış patates ve havuç gibi bol miktarda A vitamini içeren besinler
   • Adaçayı

   Vücudunuzdaki Kolajen Miktarını Nasıl Arttırabilirsiniz?

   Aşağıdaki önerilerimizi dikkate alarak, vücudunuzdaki kolajen miktarını arttırabilmeniz mümkün:

   • Sigara ve alkol tüketimini sonlandırın

   Yapılan pek çok bilimsel araştırma, sigara ve alkol tüketiminin cildi erken yaşlandırdığını, ciltte kolajen üretimini önemli ölçüde durdurduğunu gösteriyor.

   Daha güzel ve genç bir cilt için bu iki maddenin tüketimini bir an önce sonlandırmanızı öneriyoruz.

   • Güneşin zararlı UV ışınlarına maruz kalmaktan kaçının

   Cildi erken yaşlandıran en önemli faktörlerden biri olan UV ışınlarına maruz kalmamak adına her gün cildinize güneş koruyucu kreminizi sürmeyi unutmamalısınız.

   • Şekerden uzak durun!

   Özellikle işlenmiş yani katkı maddeli şekerler, vücudumuzun en önemli yapı taşlarından biri olan kolajen miktarını azaltmanın yanı sıra cilt tarafından kolajen üretimini de engelliyor.

   Beslenme programınızdan şekeri çıkartıp, en az 5 yaş gençleşebilirsiniz.

   • Stressiz bir yaşam sürün!

   Kanser gibi ölümcül hastalıklara bile neden olabilen stres, cildin erken yaşlanmasının en önemli nedenlerinden biri!

   Stresinizle baş edemiyorsanız; psikolojik destek alıp, stresinizi nasıl kontrol altında tutabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

   Hava kirliliği, uykusuzluk, sağlıksız beslenme ve hareketsizlik; kolajen üretimi önündeki en önemli diğer engeller listesinde bulunuyor.

   Düzenli Solgar sıvı kolajen tüketiminin yanı sıra yukarıdaki noktalara da dikkat ettiğiniz takdirde canlı, ışıl ışıl ve güzel bir cilde kısa sürede sahip olabilirsiniz.

   Bu yazımızda kısaca Solgar sıvı kolajen nedir? Solgar kolajen faydaları nelerdir? sorularını yanıtlamaya, vücudunuzdaki kolajen üretimini nasıl arttırabileceğinize değinmeye çalıştık.

   Daha önce kolajen takviyesi kullandıysanız, kullanıcı yorumlarınızı yazımızın yorum kısmına yazabilir, konu ile ilgili görüşlerinizi değerli takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   Begonya Bedava İnternet