Sabahları Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

   16.05.2021
   Sabahları Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

   Sabahları Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı? Salataya son dokunuşu yapan limon, sarmanın üzerinde gezinmezse damla damla, o sarma sarma olmaz. C vitaminine en kolay ve keyifli ulaşma yolu olan limon, pek çok faydasının yanında bir de toksin atıcı yanıyla da bilinir ve sevilir.

   Limonlu su içmek zayıflatır mı sorusu ise hiç bıkmadan sorulur durur. Bu yüzden sabahları limonlu su içmeden güne başlamayan insanlar vardır. Gerçekten de limonlu su ile zayıflama diye bir şey var mı, limonlu su ile zayıflama mümkün mü türünden sorulara yanıt olarak diyebiliriz ki, limonlu su doğrudan kilo vermeye sebep olamasa bile, kilo verme sürecinde dolaylı yoldan destek sağlıyor.

   Limonlu su içmek hem vücuttaki toksinleri temizliyor, hem de böbrekleri çalıştırarak ödemi azaltıyor.

   Pektin lifleri sayesinde tok tutucu özelliği de olan limon, aniden gelen tatlı ve abur cubur yeme isteğini de baskılıyor.

   Limonlu su, vücudun yağ tutmasını engelliyor. Vücut susuz kaldığında yağ depolamaya daha meyilli olduğundan yeterli oranda su tüketilmediğinde, alınan enerji yağ olarak depolanıyor. Limonlu su içildiğinde kan dolaşımı hızlanacağından metabolizma daha iyi çalışıyor ve bu da yağ yakımını hızlandırıyor.

   Kan dolaşımının hızlanması demek, selülitli bölgelerin de uyarılarak yağların daha kolay parçalanması demek.

   Asitli yapısı ve C vitamini içeriğiyle limon, besinlerle alınan kalsiyumun vücutta daha iyi emilmesini sağlıyor.

   Potasyum içeren limon böbrekleri çalıştırıyor ve su söktürüyor.

   İşte limonlu su ile zayıflama bu şekilde gerçekleşiyor. Yani doğrudan değil ama kilo vermek için destek sağlayarak.

   Limonlu Su Diyeti

   Önceden belirtmekte fayda var ki, eğer mide ve bağırsaklarınızda herhangi bir hassasiyet; ülser, reflü gibi şikayetleriniz varsa bu diyet asla önerilmez.

   Her sabah kalkar kalkmaz  1 su bardağı sıcak suya yarım limonu sıkarak güne başlayın ve yediklerinizin kalorisine dikkat ederek çok katı olmayan bir beslenme diyeti uygulayın.

   Hamur işleri, yağlı ve şekerli gıdalardan uzak durmanız ve gece yatmaya yakın saatlerde gıda alımını kesmeniz de oldukça önemlidir.

   Hızlı kilo verebilmek adına çok fazla limonlu su içmek, hem mide asidini artıracak, hem de tansiyonunuzu düşürecektir. Bu sebeple limon tüketiminde aşırıya kaçmamak en doğrusudur.

   Limonlu su ile zayıflama macerasına çok fazla kendinizi kaptırmadan, ölçülü bir şekilde tüketeceğiniz bu karışım size zindelik ve enerji sağlayacaktır.

   Gün içinde de abartılı olmamak kaydıyla limonlu su içebilirsiniz.

   Sabahları limonlu su ile güne başlamak sizi mum gibi eritmez ama sağlıklı bir şekilde kilo vermenize destek sağlayabilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.