Kırışıklıklara İyi Gelen Yağlar

   13.05.2021
   Kırışıklıklara İyi Gelen Yağlar

   Makalede Neler Var

   Kırışıklıklara İyi Gelen Yağlar İlerleyen yaşla birlikte cilt hücreleri de görevlerini tam olarak yerine getiremez hale gelirler. Cilt üzerinde oluşan kırışıklıklar için önlem alınmadığı taktirde cildiniz daha erken yaşlanacak ve çizgiler oluşacaktır. Kırışıklık tedavisi için evde basitçe hazırlayabileceğiniz maskeler ve kürlerden faydalanabilirsiniz.

   Kırışıklıklara iyi gelen yağlar ile cildinizi besleyebilir ve nemlendirebilirsiniz. Kolayca temin edebileceğiniz ve kırışıklık gidermede etkili olan bitkisel yağlar, cildinizin elastikiyetini arttıran vitaminleri barındırmaktadır. Kışırıklıklarla savaşarken günde 2 litre su içmeniz gerektiğini aklınızdan çıkarmamalısınız.

   Kırışıklıklara İyi Gelen Yağlar

   Hint Yağı

   Eski çağlardan bu yana cilt güzelliği için kullanılan ve faydası kanıtlanmış olan hint yağı, cilt tarafından hızla emilmekte ve kırışıklık oluşumunu engellemektedir. Kırışıklık gideren bir çok kozmetik üründe hint yağının gücünden faydalanılmaktadır.

   Zeytinyağı

   Erişilebilir olmasının yanı sıra A ve E vitaminleri barındırması bakımından oldukça faydalı olan zeytinyağı, yaşlanmanın etkilerini azaltır ve hücre yapısını korur. Cildiniz için doğal bir kalkan görevi üstlenen zeytinyağı dış etkenlere karşı koruma sağlarken aynı zamanda derinlemesine bir nemlendirme etkisi gösterir.

   Havuç Tohumu Yağı

   Hindistan cevizi yağının kendisi de gerçek Hindistan cevizi yağından üretilmiş kremlerde kırışıklıklar üzerinde güçlü etkiye sahiptir. E vitamini yönünden zengin Hindistan cevizi yağı antioksidan özelliği ve cildi nemlendirmesi ile de bilinir. Serbest radikallerle savaşarak cildin sıkılaşıp kırışmasını önler.

   Kırışıklık için kullanacağınız bitkisel yağı cildinize uygulamadan önce cildinizi iyice temizlemelisiniz. Kullanacağınız bitkisel yağdan az miktarda parmaklarınız yardımıyla kırışıklıkların üzerine sürüp yedirin. Göz çevresi ve hassas bölgelerde cilt tarafından daha kolay emilen Hint yağını tercih edebilirsiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.