Ketoral Şampuan Nedir? Faydaları Nelerdir?

   01.01.2023
   Ketoral Şampuan Nedir? Faydaları Nelerdir?

   Ketoral Şampuan Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir? Kullananlar; Saç diplerinde yani kafa derisinde ortaya çıkan mantarın tedavisi amacıyla doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilen tıbbi bir ilaç olan Ketoral şampuan; aynı zamanda kepeği de etkili bir şekilde tedavi ederek, kepek sorununuzdan kısa bir süre içerisinde kurtulabilmenize olanak tanıyor.

   Pityriasis capitis, seboreik dermatit, pityriasis versicolor gibi belirli mantar çeşitlerini iyileştiren bu şampuan, saç derisinin eski sağlığına kavuşabilmesini mümkün bir hale getiriyor.

   Mantarlı saç derisine kısa bir süre içerisinde nüfus eden Ketoral şampuan; mantarın yol açtığı kepek ve kaşıntıyı da gideriyor.

   Saç derisinde mantarın daha geniş alanlara yayılmasını büyük ölçüde önlüyor.

   Bu yazımızda kısaca Ketoral şampuan nedir? Ketoral şampuan ne işe yarar? sorularını yanıtlamak, Ketoral şampuan kullanırken dikkat etmeniz gereken birtakım noktalara değinmek istiyoruz.

   Ketoral Şampuan Nedir?

   Saçta kepeklenme, seboreik dermatit ve pitiriyazis versikolor tedavisi amacıyla reçete edilen Keterol şampuan; mantarı tedavi etmenin yanı sıra saç derisindeki yağlanmayı gideriyor.

   Saçın Ph dengesini gözetip, saçları nemlendiriyor. Aynı zamanda genetik faktörlerden kaynaklanan saç dökülmesine de oldukça iyi geliyor.

   Etkin maddesi ketokonazol olan Ketoral şampuanın mutlaka doktor reçetesi üzerine kullanılması gerekiyor. Aksi halde şampuanının gereksiz yere kullanımı, bazı yan etkilere yol açabiliyor.

   Ketoral Şampuan Ne İşe Yarar?

   Keterol şampuan kullanımının en önemli faydalarını aşağıdaki şekilde özetleyebilmemiz mümkün:

   • Mantarın beraberinde getirdiği saçta kepeklenme, saçta kuruluk, pullanma sorunlarını gideriyor.
   • Saçta belirli bir bölgenin dökülmesi ile karakterize olan saçkıranı tedavi ediyor.
   • Seboreik dermatiti kısa bir sürede iyileştiriyor.
   • Genetik etmenlerden kaynaklanan saç dökülmesi, saç incelmesi ve saç kopması gibi saça dair sorunları çözüme kavuşturuyor. Saç köklerini güçlendiriyor.
   • Hormonal etmenlerin tetiklediği saç dökülmesi, saç incelmesi ve saç kopmasının tedavisinde yardımcı ilaç olarak reçete ediliyor.
   • Saç derisindeki sivilceleri kurutup, sivilcelerden kurtulmanızı sağlıyor.
   • Saç ekimi sonrasında kullanıldığında saçları koruyup, saçların tekrar dökülmesini önlüyor.
   • Saçları gürleştirip, daha canlı, sağlıklı ve hacimli saçlara kavuşmanıza katkıda bulunuyor.

   Ketoral Şampuan Nasıl Kullanılır?

   Bu şampuanı mutlaka doktor reçetesi üzerine ve doktorunuzun reçetede belirttiği zaman dilimi boyunca kullanmalısınız.

   Şampuanı kullanırken doz aşımına ya da süre aşımına kaçmaktan kaçınmalısınız.

   Doktorunuz, farklı bir şekilde reçete etmediği takdirde öncelikle şampuanın şişesini iyice çalkalamalı, ardından az bir miktar olacak şekilde saç derisine sürmelisiniz. Şampuanı saçlarınızda iyice köpürtmeli, kökten uca tüm saçlarınıza güzelce yedirmelisiniz.

   Ortalama 5 dakika bekledikten sonra saçlarınızı bol suyla yıkamalı ve şampuandan arındırmalısınız.

   • Keterol Şampuan Kullanımı:

   Bu şampuanı kullanım sıklığı; saçtaki soruna göre değişiklik gösterebiliyor. Söz konusu saçta kepeklenme, aşırı kuruluk ya da yağlı kabuklu bir görünüm olduğunda şampuanı ilk zamanlarda 3-4 gün arayla haftada iki sefer kullanmanız gerekiyor.

   Saçınıza dair probleminizden kurtulduktan sonra ise aynı sorun ile tekrar yüzleşmemek adına şampuanı haftada bir kullanmaya devam etmeniz öneriliyor.

   Ketoral Şampuan Kullanımı Esnasında Dikkat Etmeniz Gerekenler:

   Bu şampuanı kullandığınız zaman dilimi boyunca göz önünde bulundurmanız gereken en önemli noktaları aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

   • Şampuanın etkin ya da yardımcı maddelerine karşı herhangi bir aşırı hassasiyetiniz varsa bu şampuanı kullanmaktan kaçınmalısınız.
   • Hamileyseniz ya da bebeğinizi emziriyorsanız; bu şampuanı kullanıp kullanamayacağınıza dair öncelikle doktorunuza danışmalısınız.
   • Kullandığınız reçeteli ya da reçetesiz ilaçlara dair doktorunuza bilgi vermelisiniz.
   • Şampuanın gözleriniz ile temasından sakınmalısınız. Temas halinde gözlerinizi bol suyla yıkayıp, şampuandan arındırmalısınız.

   Ketoral Şampuan Yan Etkileri

   Ketoral şampuan kullanımı, bazı kişilerde ciddi yan etkilere yol açabilir. Yan etkiler, nadir görülmekle birlikte genellikle doz aşımına ya da süre aşımına kaçan kişilerde bu yan etkilere rastlanabilir.

   Yan etkileri aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

   • Ağız, yüz, dudak, dil ve boğazın nefes almayı zorlaştıracak kadar şişmesi
   • Saç derisinde kızarma, şiddetli tahriş ve kaşıntı
   • Saç derisinin kabarması ya da soyulması

   Bu şampuanın ciddi yan etkileri arasında bulunuyor. Bu yan etkiler; şampuana karşı aşırı hassasiyetiniz olduğu anlamına geliyor.

   Bu yan etkilerle karşılaşmanız; acil tıbbi müdahale görmenizi hatta hastaneye yatırılmanızı gerektirebileceğinden acilen size en yakın hastanenin acil bölümüne görünmeniz gerekiyor.

   Yaygın Olmayan Yan Etkiler:

   • Gözyaşı üretim miktarında artış
   • Kafa derisinde iltihaplanma
   • Saç kaybı ya da saçlarda incelme
   • Deri döküntüsü, deride yanma

   Nadir görülen yan etkiler:

   • Kafa derisinde sivilcelenme
   • Kafa derisinde pullanma
   • Gözlerde tahriş
   • Tat alma bozukluğu

   Yukarıdaki yan etkilerden biri ile karşılaşmanız durumunda şampuan kullanımını bırakmalı ve doktorunuza danışmalısınız.

   Ketoral Şampuan Fiyatı

   Bu şampuan, doktor tarafından reçete edildiğinde SGK tarafından karşılanıyor. Reçetesiz satın almak istediğinizde ise şampuanı eczanelerden ortalama 8.5 TL gibi son derece uygun bir fiyata temin edebilirsiniz.

   Ketoral Şampuan Saç Uzatır mı?

   Ketoral şampuanın direk saçları uzatıcı bir etkisi bulunmuyor. Lakin saç dökülmesine neden olabilen seboreik dermatit, mantar gibi etmenlerle savaştığı için tedavi sonrasında saçlar da güçlendiğinden daha hızlı bir şekilde uzuyor.

   Aynı zamanda genetik etmenlerden kaynaklı saç dökülmesi ve saç incelmesi tedavisinde de üstün bir performans sergiliyor.

   Son olarak, saç ekim tedavisi sonrasında saçların sağlığını koruduğundan, uzamalarına da yardımcı olduğunu söyleyebiliriz.

   Ketoral Şampuan Saç Dökülmesine İyi Gelir Mi

   Ketoral şampuan düzenli olarak kullanıldığında saç sorunlarını ortadan kaldırdığı gibi saç diplerini besleyerek saçların daha güçlü olmasını sağlar. Eğer saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız ketoral kullanarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Saçlarının daha canlı parlak ve güçlü olmasını sağlayan bu şampaun saç dökülmesi ve kopmasına iyi gelir.

   ketoral şmapuan

   Ketoral Şampuan Kullananlar

   Arama motorlarında, bloglarda ve şampuanın altına yazılan yorumlarda bu şampuanı daha önce pek çok kişinin kullandığını görebiliyoruz.

   Doktor reçetesi üzerine bu ürünü kullanan kişiler; saç köklerindeki döküntü, kabuklanma, kaşıntı, kepeklenme, mantar, seboreik dermatit vb. çoğu sorunundan bu şampuan sayesinde kurtulduğunu dile getiriyor.

   Kullanıcılar; pahalı ürünlerin bile Ketoral şampuan kadar işe yaramadığının da altını çizip, bu şampuanı herkese öneriyor.

   Lakin herkesin saç ve cilt tipi farklı olduğundan bu şampuanı kullanmadan önce doktorunuza danışmayı ihmal etmemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

   Ketoral Şampuan Ayak Mantarına İyi Gelir Mi

   Mantar ilaçlarından biri olan ketoral şampuan atak mantarı için kullanımı uygun değildir.

   Ketoral Şampuan Genital Bölgede Kullanılır Mı

   Ketoral şampuan genital bölgede mantar yada vajinal mantar için kullanılmaz. Anca banyo sırasında bu şampuanı genital bölgeye uygulayabilirsiniz.

   Ketoral Şampuan İçinde Kortizon Var Mı

   Şampuanın içerisinde kesinlikle kortizon yoktur.

   Ketoral Şampuan Mı Konazol Şampuan Mı Daha İyi

   Ayne etken maddeye ve aynı içeriğe sahip olan bu ikin şampuan mantar tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca ketoral şampuan etken muadili Konazol şampuan dır.

   Bu yazımızda kısaca Ketoral şampuan kullanımına dair sizleri bilgilendirmeye çalıştık.

   Daha önce bu şampuanı kullandıysanız ya da şu an kullanıyorsanız; kullanıcı deneyimlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, değerli takipçilerimizle önerilerinizi ve görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.