Kaşı Kalınlaştırmak İçin Kullanılan Yöntemler

   11.05.2021
   Kaşı Kalınlaştırmak İçin Kullanılan Yöntemler

   Kaşı Kalınlaştırmak İçin Kullanılan Yöntemler Yakın geçmişe bakıldığında, kadınların güzelliklerine verdikleri önem dolayısıyla kaşlarını sürekli olarak aldırdıkları ve bu alımların da kaşların şeklini iyice inceltmeye yönelik olduğunun söylenmesi mümkündür. Sürekli olarak kaşların incecik aldırılması o dönemler genç kızlar ve kadınlar arasında oldukça modayken, zaman geçtikçe bu modaya uymaya çalışan kadınların ve gençlerin kaşlarında yarattıkları hasar da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlamıştır.

   Doğal formları bozularak sürekli ince aldırılan kaşlarda, zamanla “küsme” denilen durum meydana gelmekte ve kaş köklerinden bi bölüm kaş bir daha çıkmamaktadır. Bu hem görüntü formu olarak kötü bir görüntü yaratmakta, hem de ilerleyen süreçlerde farklı bir form isteyen kadınların şansını kaybetmesine neden olmaktaydı.

   Günümüz koşullarında güzellik trendleri tamamen doğal ve kalın kaş modasını takip ettiği için, modayla yakın temas halinde olanların da doğal olarak kaşlarını kendi haline bıraktıkları görülmektedir. Her şeyden önce, yüz güzelliği ele alındığında kaşların yüzümüzün estetiksel olarak güzelliğinde kaşlarımızın etkisi yadsınamazdır. Yani bunun anlamı, her “moda” altında bizlere sunulan şeyi uygulamak yerine mümkün olduğunca doğallığa yakın ve yüz şeklimize – göz şeklimize uygun bir şekilde kaşlarımızın şeklinin korunmasıdır.

   Yapılan uğraşlara rağmen hala kaşlarımız olması gereken şekillere ulaşamıyorsa, özellikle de seyrelme ve arkası kesilmeyen dökülme problemleri devam ediyorsa denenen doğal yolların haricinde mutlaka bir uzmana gidilerek profesyonel bir biçimde yardım alınması gerekmektedir.

   Kaşları Kalınlaştırmak İçin Yapılacaklar

   Kaşların daha gür bir görünüme kavuşması için denenecek en kolay ve zahmetsiz yol kuşkusuz ki kaşlara yapılacak makyajla kalın görüntünün sağlanmasıdır. Kalem kullanarak kaş kalınlaştırma gibi ucuz ve zahmetsiz bir yöntem de denenebileceği gibi, diğer makyaj teknikleri de araştırılarak kaşlarınızın kalın görünmesini sağlamanız mümkündür.

   Tüm bunların yanında kaşın çıkması için neler yapmalı sorusunu da araştırıp kaşlarınızın hiç bir makyaj yöntemi uygulamadan doğal kalınlığına da ulaşmasını deneyebilmeniz mümkündür. Tabi bu süreçlerde en az 2 aylık bir zamanda kaşlarınıza asla dokunmadan çıkmasını beklemeniz gerekmektedir, ki bu da özellikle çalışan bayanlar için nahoş bir görüntü yaratabilmektedir.

   Tüm bu açıklamalardan sonra kaşları kalınlaştıracak en basit formüller şu şekilde özetlenebilmektedir;

   • Makyaj uygulamasıyla kaş kalınlaştırma : Normal şartlarda kaş küsmesi yaşayan kadınların en sık tercih ettiği yöntemlerden biri kuşkusuz ki kaş makyajıdır. Kaşları makyajla kalınlaştırmak için üretilmiş olan özel kaş kalemlerini piyasada hemen hemen bütün kozmetikçilerden temin edebilmeniz mümkündür. Bu kaş kalemlerinin deneme için kullanılanlarıyla elinizde mutlaka rengini kontrol etmeniz ve kendi kaş renginize en uygun kalemi almanız önerilmektedir. Sürüş tekniği ise mutlaka kaşların çıkış yönünü takip ederek yumuşak ve kesik çizikler şeklinde olmalıdır.
   • Vazelin uygulamasıyla kaş kalınlaştırma : Kaşa gürleştirmek adına sürülecek fındık yağı vb. bitkisel yağların haricinde aynı şekilde vazelin sürülmesi de kaş köklerinin harekete geçmesi ve yoğunlaşması için önemli bir kurtarıcıdır. Vazelinlerin kaş çıkarma ve besleme yönünden faydalanmak istiyorsanız, geceleri yatmadan önce kaşlarınıza abartmadan vazelin sürerek sabahları yıkamanız yeterli olmaktadır.
   • Sarımsak uygulamasıyla kaş kalınlaştırma : Öncelikle eskiyen diş fırçanızla, kaşlarınızın çıkış yönüne doğru hafifçe makyaj yapmanız gerekmektedir. Kaş diplerinizin kızardığını görünce önceden püre haline getirip zeytinyağıyla iyice karıştırdığınız sarımsağı kaşlarınıza maske gibi sürmeniz yeterlidir. 30 dakika boyunca bu karışımı kaşlarınızda bekletip sabunla yıkadıktan sonra işlem bitirilebilir.
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.