Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları Nelerdir ve Nasıl Uygulanır?

   18.05.2021
   Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları Nelerdir ve Nasıl Uygulanır?

   Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları Nelerdir ve Nasıl Uygulanır? Kadınların günümüzdeki en büyük sorunların biri saç bakımı. Bunun pahalı yöntemleri olduğu gibi doğada da kadınların işini kolaylaştıran kaynaklar mevcut. Bu mucizenin adı Hindistan Cevizi Yağı.

   Hindistan Cevizinin Saçlara Etkisi

   Saç kırılmalarına, uzamayan zorlu saçlara, saç dökülmelerine olumlu yönde etki eden bir ürün. Saç köklerini besliyor, saçınızı nemlendiriyor ve dolgun saçlara kovuşmamıza olanak sağlıyor. Saç uçlarını besliyor, saç köklerini kuvvetlendiriyor. Koparak dökülmeleri düzenliyor, kepek oluşumunu azaltıyor. Parıl parıl parlayan sağlıklı saçlara kovuşmamızı sağlıyor.

   Hindistan Cevizinin Saça Faydaları Nelerdir?

   Saçların matlaşma ve cansızlık varsa, Hindistan cevizi yağı ile saçlarına terapi yapabilirsiniz. İçinde olan mineral ve vitaminler sayesinde saçlarınızın ihtiyaç duyduğu tüm besin değerleri saçlara sunulmuş olur. Hindistan ceviz yağının  düzenli kullanılması durumunda saçların canlılık, saç dökülmesinin önlenmesi ve kırılmaların son bulması sağlayabilir. Ve Hindistan cevizi yağının saçlara şu faydaları vardır.

   • Saç derişinin temizlenmesine yardımcı olur ve saçları nemlendirir.
   • Saç köklerini güçlendirerek dökülmeleri önler.
   • Saç tellerinin kalınlaşmasına yardımcı olur.
   • Azalan doğal saç yağını dengeler.
   • Saçların temiz kalmasına ve hava almasına yardımcı olur.
   • Saçlara canlılık ve parlaklık kazandırır.
   • Kuruluk hissi bulunan saçlarda bu problemi ortadan kaldırarak yumuşaklaştırır.
   • Saç kabarmasını önler.
   • Kıvrılan buklelerin düzleşmesine yardımcı olur.
   • Saçları güneş ışınlarına karşı koruyarak zarar görmesini engeller.
   • Saçlara uygulanırken masaj yapıldığında, kan dolaşımını arttırır.
   • Saçların onarılmasına yardımcı olur.

   Peki bu mucizevi yağı nasıl kullanıyoruz…

   Hindistan Cevizi Yağı Maskesi Nasıl Hazırlanır

   İlk önce saçlarımızı ıslatıyoruz ve tarıyoruz. Elimize 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını döküyoruz ve elimiz saç köklerinden uçlarına kadar saçımıza masaj yaparak dağıtıyoruz.

   Masaj yaparak kan dolaşımınızı hızlandıracaksınız. Kan dolaşımının hızlanması saçınızın uzamasına yardımcı olacaktır. Tekrar tarayarak saçımızdaki yağ dağılımı sağlıyoruz.

   Duş bonesi varsa bone ile yoksa streç film ile saçımızın hava almasını engelleyecek şekilde kapatıyoruz. En az yarım saat bekletmemiz gerekmektedir.

   Dilerseniz bir gece de bekletebilirsiniz. Daha olumlu sonuçlar alabilirsiniz. İşlem bitince şampuan ile saçımızı güzelce yıkamamız gerekmekte, saçımız yağlı kalsın istemeyiz . Haftada en az bir kez uygulanması tavsiye edilmektedir. İşlem bittiğinde saçlarınız parladığını ipeksi bir görünüme sahip olduğunu göreceksiniz.

   Hindistan Cevizi Yağının Nereden ve Nasıl Temin Edebiliriz

   Hindistan Cevizi Yağını evde yapabileceğimiz gibi güvenilir aktar ve marketlerden de elde edebiliriz. Fiyatları da dudak uçuklatan miktarlarda değil. Piyasa da 8,00 ile 10,00 TL arasında bulabiliriz.

   Evde Hindistan Cevizi Yağı Hazırlanması

   Taze bir Hindistan cevizini marketten beyaz yenebilen kısmını çıkartmalarını rica edebilir yada çok keskin bir bıçak yardımıyla ortadan ikiye kesip kaşık ile kendimiz de çıkartabiliriz. Çıkarttığımız beyaz kısmı robottan geçiriyoruz ve sıkarak biraz daha süt salmasını sağlıyoruz. Çıkan sütü fosadan süzüp kaynatmak için ocağa koyuyoruz. Tencerenin kapağını kapatıyoruz ve yağ kıvamına gelene kadar kaynatıyoruz yaklaşık bir saati bulabiliyor. Çıkan yağı da süzüp kullanıma hazır hale getiriyoruz.

   Bu uygulama sadece bayanlar için değil erkekler için de dökülen saçların kurtarıcısıdır.  Şimdiden herkese kolay gelsin. Parlayan ışıl ışıl saçlara kavuşmanız dileğiyle.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.