Haşlanmış Yumurta Diyeti Nasıl Yapılır? Kaç Kilo Verdirir?

   07.05.2021
   Haşlanmış Yumurta Diyeti Nasıl Yapılır? Kaç Kilo Verdirir?

   Haşlanmış Yumurta Diyeti Nasıl Yapılır? Kaç Kilo Verdirir? Kısa süre zarfında ve hızlı şekilde kilo vermek isteyenlerin tercihi olan haşlanmış yumurta diyeti yumurtanın yoğun protein içeriğinin ve tok tutma özelliğinin sonuna kadar değerlendirildiği sağlıklı bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

   Ender Saraç gibi uzman doktorların sıkça detaylandırdığı ve övgüyle bahsettiği haşlanmış yumurta diyeti kaç kilo verdirir gibi sorularla gündemimize konuk oluyor.

   Haşlanmış Yumurta Diyeti Faydaları Nelerdir?

   Merkezinde yumurta gibi önemli bir protein kaynağının yer aldığı bir diyeti uygulamak hem daha çok yağ yakmak için metabolizmanızı hızlandırmanızda hem de diyet esnasında yeterince alınamayan pek çok önemli bileşeni bir arada almanıza daha da önemlisi kas yaparak kilo vermenizde son derece etkili olabilir. Bu nedenle geliştirilen haşlanmış yumurta diyeti ise pek çok kişiyi hayal ettiği fit fiziğe ulaştırmakta, ayrıca yumurtanın ekonomik ve besleyici bir seçenek olması pek çok açıdan diyetin avantajlı olmasını sağlamaktadır. Haşlanmış olarak tüketilmesiyle hem pratik hem de katkısız bir halde sofranızda yer alabilen yumurta, kolay şekilde sağlıklı kilo vermek isteyenlerin aklına ilk gelen besinlerden biri olmaktadır. 100 gramında yalnızca 155 kcal değerinde enerjiye sahip olan yumurta, bu enerjinin oldukça sağlıklı şekilde alınmasını sağlamakta, bu durumu yoğun vitamin ve mineral desteğine borçlu olmaktadır.

   Haşlanmış yumurta diyeti yapanlar tarafından sindirimle birlikte %100’e kadar proteine dönüşebilen bir besin olan yumurtanın içeriğinde A, B2, B6, B12, D, E vitaminleri ve folik asit gibi her biri son derece önemli bileşenler bulunmasının yanı sıra kalsiyum, selenyum, fosfor, demir, çinko gibi önemli mineraller de bolca bulunmaktadır. Bahsedilen her bir bileşen metabolizmanın çalışmasını desteklemekte, aynı zamanda protein oranıyla kas yapımını ve yağ yakımını destekleyen yumurta besin değeri sayesinde pek çok diyette yer alan süper besinler arasında sayılmaktadır.

   Haşlanmış Yumurta Diyeti Kaç Kilo Verdirir?

   Bolca yumurta tüketerek hem sağlığınızı hem fitliğinizi koruyacağınız Ender Saraç yumurta diyeti menüsü, kendisi kadar bolca sıvı tüketimini desteklemesiyle de zindeliği ve enerjiyi korumaktadır. Gün içinde en az 8 ila 10 bardak, mümkünse daha çok su tüketmeniz önerilen diyette, yine gazlı veya alkollü içeceklerden tamamen uzak durmanız, şeker ve hamur işine tamamen veda etmeniz ve yürüyüş gibi basit egzersizlerle hareketliliğinizi desteklemeniz sürecin başarıya ulaşmasında son derece etkili ipuçları olmaktadır.

   Düzenli şekilde uygulandığı takdirde 2 hafta içerisinde 10 kiloya kadar zayıflama vaadi bulunan yumurta diyetinde, tek besin odaklı davranmamak ve yumurta kadar diğer besin gruplarına da yer açmak gerektiği unutulmamalıdır.

   Haşlanmış Yumurta Diyeti Nasıl Yapılır?

   Kısa sürede sağlıklı zayıflama etkisiyle bir hayli popülerleşen haşlanmış yumurta diyeti kilo verdirir mi sorusunu yanıtlamakla birlikte, herkesçe bilinmesi gereken bu etkili diyetin örnek menü listesini sizlerle paylaşıyoruz.

   Pazartesi

   Kahvaltı: 2 haşlanmış yumurta ile 1 dilim mandalina, portakal ya da greyfurt

   Öğle yemeği: 2 dilim tam buğday ekmeği ve 2 porsiyon meyve

   Akşam yemeği: 1 büyük kase salata ve haşlanmış tavuk

   Salı

   Kahvaltı: 2 haşlanmış yumurta, ½ mandalina veya portakal

   Öğle yemeği: Yeşil sebze yemeği eşliğinde tavuk salatası

   Akşam yemeği: 1 adet portakal ve 2 haşlanmış yumurta eşliğinde mevsim salata

   Çarşamba

   Kahvaltı: 2 haşlanmış yumurta, 1 dilim portakal ya da greyfurt

   Öğle yemeği: 1 dilim yağsız peynir, 1 domates ve 1 ince dilim tam buğday ekmeği

   Akşam yemeği: Yeşil salata ve ızgara tavuk

   Perşembe

   Kahvaltı: 2 haşlanmış yumurta, 1 dilim portakal veya greyfurt

   Öğle yemeği: Arzu edildiği kadar taze meyve

   Akşam yemeği: 1 kase salata ve buharda pişmiş tavuk

   Cuma

   Kahvaltı: 2 haşlanmış yumurta ve 1 dilim portakal

   Öğle yemeği: Haşlanmış sebze yemeği ve 2 adet haşlanmış yumurta

   Akşam yemeği: 1 kase yeşil salata ve ızgara balık

   Cumartesi

   Kahvaltı: 2 haşlanmış yumurta ve 1 dilim greyfurt

   Öğle yemeği: Arzu edilen miktarda mevsim meyvesi

   Akşam yemeği: Buharda pişmiş karışık sebze ve tavuk eti

   Pazar

   Kahvaltı: 2 haşlanmış yumurta eşliğinde 1 dilim portakal ya da greyfurt

   Öğle yemeği: Domatesli salata, buharda pişmiş sebze ve tavuk eti

   Akşam yemeği: Buharda karışık sebze

   Haşlanmış Yumurta Diyetinin Zararları Nelerdir?

   Son derece faydalı ve besleyici bir besin olmasına karşın uzun süre ve yoğun şekilde tüketilmesi halinde olası pek çok soruna neden olabilen yumurta, amaç kilo vermek olsa ve diyet içindeki tüketimi denenmiş olsa dahi dikkatli şekilde ve ideal miktarda tüketilmelidir.

   Kolesterol üzerine etkileri tartışmalı olmakla birlikte ilaç kullanan, karaciğer hastalığı bulunan, safra kesesi daha önce alınan kişiler tarafından sınırlı tüketilmesi veya uzak durulması gereken yumurtaya, bahsedilen bu kişiler tarafından doktor onayı alınmadan beslenme içerisinde yer verilmemelidir.

   Etkili sonuçlar almak için 2 hafta düzenli uygulanması gerekse de ihtiyacı daha kısa süreli diyetlerden yana olanlar için 3 günlük yumurta diyeti gibi alternatifler bulunmakta, diyetin ne kadar süreyle uygulanmasının sizler için uygun olduğu konusunda yine doktorla veya beslenme uzmanınızla görüşme sağlamanız önerilmektedir.

   Yine yumurta alerjiniz olup olmadığından emin olmanız da diyete başlamadan önce mutlaka göz önünde bulundurmanız gereken kurallardan olmakta, sadece yumurta diyeti yapmak yerine içerisinde hayvansal proteine ve faydalı sebze meyvelere de yer verilen beslenme programlarını tercih etmeniz her daim önerimiz olmaktadır.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   Yardım Başvurusu Begonya Bedava İnternet