Fito Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır? Yüze Sürülür Mü? Faydaları ve Yan Etkileri

   Fito Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır? Yüze Sürülür Mü? Faydaları ve Yan Etkileri

   Fito Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır? Yüze Sürülür Mü? Faydaları ve Yan Etkileri  Pek çok deri hastalığının tedavisinde doktorlar tarafından reçete edilebilen Fito Krem, deriye hızlıca nüfus eden, cilt hücrelerinin hızlıca yenilenmesine olanak tanıyan, son derece etkili bir ilaç olma özelliği taşıyor.

   Egzama, sedef, ameliyat sonrası ciltte oluşan yaralar başta olmak üzere önemli cilt sorunlarını iyileştiren Fito krem, 40 gramlık tüplerde satışa sunuluyor.

   Cilt lekelerini başarılı bir şekilde gideren Fito krem, ciltteki sivilce ve akne izlerini de yok ediyor.

   Bu yazımızda kısaca Fito krem nedir? Fito krem ne işe yarar? sorularını yanıtlamaya, bu kreme dair merak edilen soruları cevaplandırmaya çalışacağız.

   Fito Krem Nedir?

   40 gramlık tüplerde satışa sunulan Fito kremin etkin maddeleri arasında buğday ekstresi, etilenglikol monifenil eter ve lavanta esansı yer alıyor.

   Cilt bakım uzmanlarının da daha sorunsuz ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak isteyen kişilere önerdiği bu krem, doğal bir peeling etkisi gösterip, cildi ölü hücrelerden arındırıyor. Böylelikle yeni ve sağlıklı cilt hücrelerinin oluşumunu da teşvik ediyor.

   Cilt tahrişlerini gideren Fito krem, ciltteki yaraları, yara izlerini, yanıkları iyileştiriyor.

   Bu mucizevi krem; aynı zamanda ameliyat sonrası yaralara, yatak yaralarına, deri hasarlarına da oldukça iyi geliyor.

   Fito Krem Ne İşe Yarar?

   Sivilce, akne, sedef, suçiçeği gibi deri rahatsızlıklarının tedavisi amacıyla doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilen bu kremi, aynı zamanda reçetesiz olarak da satın alabilirsiniz.

   Fito kremin kullanım alanlarını aşağıdaki şekilde özetleyebilmemiz mümkün:

   • Epilasyon ve lazer sonrasında ciltte oluşan kızarıklığı, deri tahrişini hafifletiyor. Cildi nemlendirip, cildi besliyor.
   • Güneş lekeleri, çiller, ciltteki koyu kahve lekeler için de geliştirilen formülü ile cilt rengini en az birkaç ton açıyor. Cildinizin daha aydınlık ve sorunsuz görünmesine olanak tanıyor.
   • Dudak çatlaklarına iyi gelen Fito krem, kalça, bacak, basen bölgesindeki çatlaklara da sürüldüğünde deriyi iyileştiriyor.
   • Deri kesiklerini, deri tahrişlerini tedavi edip, cildi eski sağlığına geri kavuşturuyor.
   • Suçiçeği ve zona hastalığının yol açtığı deri kızarıklıklarını alıyor.
   • Düzenli bir şekilde kullanıldığında ciltteki ton dengesizliklerini giderici bir etki gösteriyor.

   Fito Krem Faydaları Nelerdir

   Bu kremi kullanmanın olumlu etkilerini aşağıdaki şekilde özetleyebilmemiz mümkün:

   • Deride şekil bozukluğuna yol açan varikoz ülserleri, fistül, yatak yaraları, ameliyat yaraları, egzama, sedef, kapanmayan cilt yaraları, mesleki yaralar, soğuk havanın neden olduğu deri çatlakları vb. pek çok deri hastalığının semptomlarını yatıştırıyor.
   • Karın çatlakları, meme başı çatlakları, yanlış kozmetik ürün kullanımının neden olduğu deri tahrişleri, yaşlanmayla birlikte deride gelişen çatlaklar vb. çatlak tedavisinde kadınlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor.
   • Alerjik reaksiyonlar sonrası deride gelişen kaşıntıları alıyor.

   Fito Krem Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler:

   Bu kremi kullanırken de tıpkı diğer kremlerin kullanımında olduğu gibi dikkatli davranmalısınız. Aksi halde bazı yan etkilerle yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz.

   Fito krem kullanırken dikkat etmeniz gerekenleri aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

   • Kremin etkin maddelerine karşı herhangi bir aşırı duyarlılığınız varsa bu kremi kullanmaktan kaçınmalısınız.
   • Kremin göz, ağız, burun, kulak içi gibi mukozal alanlarla temas etmediğinden emin olmalısınız. Temas durumunda ilgili bölgeyi bol suyla durulayınız.
   • Krem kullanımı, sizde herhangi bir yan etkiye neden olursa krem kullanım sıklığını azaltmalısınız.
   • Hamileyseniz ya da bebeğinizi emziriyorsanız, doktorunuzun önerisi olmadan bu kremi kullanmamalısınız.

   Fito Krem Nasıl Kullanılır

   Bu kremi cildinizdeki sorunlu bölgenin yanı sıra tüm cildinize de sürebilirsiniz.

   Öncelikle cildinizi yıkayıp, havlu ile durulamalısınız. Kremi mutlaka temiz ve kuru cildinize sürmelisiniz.

   Sabah ve akşam, doktorunuz farklı bir şekilde reçete etmediği taktirde bu kremi ince bir tabaka halinde sorunlu bölgeye sürmelisiniz.

   Derin kesik, çizik ve ameliyat yaraları söz konusu olduğunda yarayı gazlı bir bez yardımıyla kapatmalısınız.

   fito krem, fito krem nedir, fito krem yüze sürülür mü

   Fito Krem Yan Etkileri

   Tıpkı diğer kremlerde olduğu gibi bu kremin kullanımı da birtakım yan etkilere neden olabilir.

   Yan etkiler, nadir görülmekle birlikte daha çok doz aşımına kaçan ya da kremin içeriğine karşı aşırı hassasiyeti bulunan kişilerde görülür.

   Olası yan etkileri aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

   • Ağız, boğaz, dudak ve ağızda nefes almayı zorlaştıracak kadar şişme
   • Karın ağrısı
   • Vücudun herhangi bir yerinde aniden beliren şişlik

   Yukarıdaki yan etkiler; bu kremin ciddi yan etkileri arasında yer alıyor. Bu yan etkilerle karşılaşmanız; kreme karşı alerjiniz olduğunu gösteriyor.

   Bu yan etkilerle karşılaşmanız durumunda krem kullanımını kesip, size en yakın hastanenin acil bölümüne görünmeyi ihmal etmemelisiniz. Aksi halde hayatınızı kaybetme riskiyle bile karşılaşabilirsiniz.

   Fito Krem Fiyatı

   Bu krem; doktor tarafından reçete edildiğinde SGK tarafından karşılanıyor. Reçetesiz kremi satın almak istediğinizde ise 17,5 TL gibi bir rakam ödemeniz gerekiyor.

   Fito Krem Kullananlar

   İnternette Fito krem satışı gerçekleştiren sitelerde, bloglarda kullanıcıların bu kremden oldukça memnun kaldıklarını dile getiren yorumlara rastlayabiliyoruz.

   Pek çok kişinin akne ve sivilcelerden bu kremi kullanıp, kurtulduğunu görüyoruz. Özellikle yara ve yanıklarda kullanılan fito krem kaza ve yaralanma sonucu oluşan sorunlarda kullananlar tarafından oldukça etkili olduğu söylemiştir.

   Sedef, egzama, ameliyat yarası tedavisinde doktor reçetesi ile pek çok kişinin bu kremi kullandığını gözlemleyebiliyoruz. Fito krem mi silverdin mi yada fito kremi mi bepanthen mi sorusunu bu krem beraber kullanmak isteyenler çok sık sormaktadır. Yanık durumunda silverdin krem ile fito kremi beraber kullanabilirsiniz.

   Lakin herkesin cilt tipi farklı olduğundan kremin sizde işe yarayıp yaramadığını ancak düzenli kullanım sonrasında anlayabilirsiniz.

   Fito Krem Yüze Sürülür Mü

   Fito krem yüze sürülür mü ve yüzde kullanılır mı sorusu bu kremi yüzüne sürmek isteyenler tarafından çok sık sorulan sorulardan biridir. Kremi yüzünüze sürmenizde her hangi bir sakınca yoktur. Yüzü nemlediren ve sorunları gideren bu krem ayrıca yüzdeki yara ve yanıklar için kullanılır.

   Fito Krem Genital Bölgeye Sürülür Mü

   Fito krem genital bölgeye sürülen ve genital bölgedeki tahriş ve kaşıntıya iyi gelen kremlerden biridir. Genital bölgeye günde 1 defa sürülmesi yeterlidir. Özellikle ağda sonrası yada genital bölge temizliği yaptıktan sonra kullanabilirsiniz. Eğer adet döneminde iseniz asla kullanmayınız.

   Fito krem bebeklerin yüzüne asla doktor önermedikçe sürülmez. Ayrıca göz burun içine ve dudaklara sürülürken dikkatli olunmalıdır. Fito krem vajinal kaşıntıya iti gelir mi sorusuna cevap vermek gerekirse kaşıntıya karşı kullanabilirsiniz.

   Fito Krem Çatlaklara İyi Gelir Mi

   Fito krem kilo yada doğum sonrası oluşan çatlaklara karşı en etkili kremlerden biridir. Fito krem çatlaklara düzenli şekilde sürüldüğünde çatlakların kısa sürede yok olmasını sağlar. Ayrıca fito krem ayak çatlaklarına iyi gelen kremlerden biridir. Özellikle topuk çatlaklarına karşı oldukça etkilidir.

   Fito krem doğum çatlaklarına iyi gelmesine karşın doğum lekelerine karşı etkili değilidir. Doğum lekeleri ve cilt lekeleri üzerinde fazla etkili değildir.

   Fito Krem Muadili

   Fito krem eşdeğer kremler ile aynı etkiye ve içeriğe sahiptir. Fito krem muadili ise;

   Fito Krem Gözenek Sıkılaştırıcı Etkisi Var Mı

   Fito krem cilt yüzeyinde olumlu etki gösteren kremlerden biridir. Cilde uygulandığında cilt sorunlarında karşı etkili olduğu gibi gözenek sıkılaştırıcı etkisi vardır.

   Fito Krem Ayak Mantarına İyi Gelir Mi

   Mantar tedavisinde kullanılan ve etkili olan fito mantara karşı oldukça sık reçete edilen bir kremdir.

   Fito Krem Güneş Yanığına İyi Gelir Mi

   Güneş aynı olduğunuzda fito sürerek yağığın neden olduğu ağrı ve acıyı azaltabilirsiniz. Güneş yanığına iyi gelir.

   Göz Altına Ve Göz Çevresine Sürülür Mü

   Fito krem göz altına ve göz çevresine sürerken mutlaka dikkatli olunmalı ve göz içerisine kaçmamasına özen göstermelisiniz ayrıca eğer alerjiye neden olursa asla göz altına sürülmemelidir.

   Fito Krem Böcek ve Sinek Isırığında Kullanılır Mı

   Fito kremi böcek yada sinek ısırmasına karşı kullanabilirsiniz. Böxek ya sinek ısırığı olan bölgeye az miktarda sürülmesi yeterlidir.

   Fito Krem Kortizonlu Mu

   Krem kortizonlu kremler sınıfında bulunmaz. Koritzonlu değildir.

   Fito Krem Makata Sürülür Mü

   Fito krem makata sürülür mü sorusuna cevap vermek gerekirse makat bölgesine sürebilirsiniz ayrıca anal bölgede kaşıntı yada anal fissür varsa bu kremi oldukça etkilidir.

   Fito Krem Pişik İçin Kullanılır Mı

   Fito krem pişiğe karşı etkili bir krem olmasına karşın asla bebeklerde pişik için kullanılmaz. Koltuk altı ve genital bölgedeki pişik için kullanabilirsiniz.

   Fito Krem Uçuğa İyi Gelir Mi

   Fito krem dudak kenarında çıkan uçuk için kullanabileceğiniz kremlerden biridir. Eğer uçuk virüsü geçmez ise kesinlikle fito krem yerine uçuk kremi kullanmalısınız.

   Fito kremin yüze faydaları olduğu zararları da olduğunu asla unutmayın. Fito krem yüzümi yaktı ve fito krem yüzümüz kızarttı sorunu genelde sık görülen yan etkilerdir ve kesinlikle bu durumda krem asla kullanılmamalıdır.

   Bu kremi çocuklarınızın ulaşamayacağı yerlerde ve 25 0 C oda sıcaklığının altında saklamalısınız.

   Kremin kendinde ya da ambalajında herhangi bir tuhaflık fark etmeniz durumunda kremi kullanmamalısınız.

   Bu yazımızda kısaca Fito krem ile ilgili sizleri bilgilendirmeye çalıştık.

   Daha önce bu kremi kullandıysanız ya da şu an bu kremle tedavi görüyorsanız; kullanıcı deneyimlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, değerli takipçilerimizle önerilerinizi paylaşabilirsiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   error: Content is protected !!