Expigment Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

   01.12.2019
   Expigment Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

   Expigment Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir? Expigment Krem; Daha aydınlık, canlı ve kusursuz bir cilde sahip olmanın hayalini kuran bayanlar için kurtarıcı bir ürün olan Expigment krem; etkili bir leke giderici krem olarak ön plana çıkıyor.

   Etkin maddesi hidrokinon olan bu krem; ciltte aşırı pigment oluşumu sonrasında gelişen cilt lekeleri ve koyulaşmaları ile etkili bir şekilde savaşıyor.

   Deride yaygın bir şekilde gözlemlenen güneş lekelerine, siyahımsı renklenmelere, derideki şekilsiz ve büyük koyu kahverengi lekelere derinlemesine nüfus ederek, lekelerin rengini kısa bir zaman dilimi içerisinde açıyor.

   Bayanların sıklıkla kullandığı ve yoğun bir ilgi gösterdiği Expigment leke kremi; son dönemlerde eczanelerde satış rekorları kırıyor.

   Expigment Krem Nedir?

   Yaşlanma, uzun bir zaman dilimi boyunca güneşin zararlı UV ışınlarına maruz kalma, yanlış cilt bakım, kozmetik ve makyaj ürünlerini kullanma vb. etmenlerden ötürü ciltte baş gösteren, zamanla cilde iyice yerleşen siyah lekelenmeler, koyu kahve lekeler, güneş lekeleri ve çillerin tedavisinde kullanılan Expigment krem; doktorlar tarafından reçete edilen bir krem olma özelliği taşıyor.

   Ciltteki ton dengesizliklerini de giderip, cildi tek bir renge kavuşturan bu krem, göz altı bölgesindeki koyu halkalanmalara da son derece iyi geliyor.

   Etkin maddesi hidrokinon olan Expigment kremin yardımcı maddeleri arasında ise butil metoksidibenzoilmetan, sitrik asit monohidrat, sorbik asit, siklometikon, setostearil alkol, sıvı parafin, disodyum EDTA, saf su, butil hidroksianizol, beyaz yumuşak vazelin ve izropropilmiristat yer alıyor.

   Expigment Krem Ne İşe Yarar?

   Her bir gramında 40 mg hidrokinon bulunan Expigment krem, dermatolojikler olarak da isimlendirilen kremler listesinde bulunuyor.

   Ağzı plastik kapakla kapatılmış, 30 gramlık alüminyum tüplerde satışa sunulan bu ürün, deride koyulaşmış bölgelere sürüldüğünde derinin kademeli bir şekilde rengini açıyor.

   Deriye yani cildimize rengini veren melanin üretimini yavaşlatan ve aşırı pigmentasyona engel olan bu krem, böylelikle koyulaşan cilt renginin zamanla kendi eski sağlıklı ve doğal rengine geri dönmesine olanak tanıyor.

   Expigment Krem Faydaları

   Leke giderici kremler denildiğinde akla ilk gelen Expigment kremin düzenli kullanımının en önemli faydalarını aşağıdaki şekilde özetleyebilmemiz mümkün:

   • Mevcut güneş lekelerini ve yaşlanmayla birlikte ciltte oluşan koyu lekeleri gidermenin yanı sıra ciltte yeni leke oluşumunu da önlüyor.
   • Ciltteki ton dengesizlikleri için tavsiye edilen ürün, cildin tek bir renge sahip olmasını mümkün bir hale getiriyor.
   • Düzenli kullanıldığında daha beyaz, aydınlık ve canlı bir cildi sizlere armağan ediyor.

   Expigment Krem Fiyatı

   Expigment krem, 13 TL gibi bir fiyata eczanelerde satışa sunuluyor. Kremi doktor reçetesi üzerine satın almak istediğinizde ise krem ücreti, SGK tarafından karşılanıyor.

   Expigment Krem Nasıl Kullanılır?

   Kremden maksimum verim elde edebilmek adına bu kremi sabah ve akşam, günde 2 sefer olacak şekilde cildinize uygulamalısınız.

   Kremi cildinizdeki ve yüzünüzdeki lekelerin üzerine sürmeden önce cildinizi mutlaka bol suyla yıkamalı, cildinize tonik uygulamalısınız. Kısacası kremin cildinize nüfus edebilmesini sağlamak adına mutlaka kremi temiz cildinize sürmelisiniz.

   Kremi cildinize parmak uçlarınızla hafif masaj yaparak sürmelisiniz.

   Bu kremi sürdükten sonra güneşe çıkmaktan kaçınmalısınız. Aksi halde cildinizde yeni leke oluşumunu tetikleyebilirsiniz. Aynı zamanda kremi yaz aylarında cildinize sürmemelisiniz.

   Kremi gece yatmadan önce cildinize sürdüğünüzde iki üç ay gibi kısa bir sürede cildinizdeki leke ve çillerde gözle görülür bir azalmaya tanık olabilirsiniz.

   Kremi 2 ay boyunca düzenli bir şekilde kullanmanıza rağmen cildinizde hiçbir olumlu iyileşme ve gelişme ile karşılaşmamanız durumunda krem kullanımını kesmeli ve doktorunuza danışmalısınız.

   Expigment Krem Kullanımı Esnasında Dikkat Etmeniz Gerekenler:

   Tıpkı diğer topikal krem ve jellerde olduğu gibi bu kremi cildinize uygularken bazı noktaları göz önünde bulundurmamanız ve ihmalkar davranmanız; birtakım yan etkilere maruz kalmanıza yol açabilir.

   Yan etki ile karşılaşma riskinizi en aza indirgemek istiyorsanız, bu kremi kullanırken titiz davranmalısınız.

   Expigment krem kullanımı esnasında göz önünde bulundurmanız gereken en önemli noktaları ise aşağıdaki şekilde kısaca özetleyebiliriz:

   • Kremin içeriğindeki maddelere karşı herhangi bir aşırı duyarlılığınız varsa bu kremi kullanmaktan kaçınmalısınız.
   • 12 yaş altındaki çocuklarınıza bu kremi uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.
   • Kremin göz, burun, ağız içi gibi mukozal alanlarla temasından kaçınmalısınız. Temas durumunda ilgili bölgeyi bol suyla yıkayıp, kremden arındırmalısınız.
   • Derideki güneş yanıklarının ve diğer yanıkların tedavisinde bu kremi kullanmamalısınız.
   • Aşırı hassasiyeti bulunan bir cildiniz varsa kremi öncelikle az bir miktarda boyun bölgenize uygulamalısınız. Cildinizde aşırı kızarıklık, tahriş, iltihaplanma ya da içi sıvı dolu kabarcıklar fark etmeniz durumunda krem kullanımını kesmeli ve doktorunuza danışmalısınız.
   • Kremi kullandığınız süre müddetince etkili bir güneş koruyucu krem kullanmalısınız.
   • Bu kremi çocuklarınızın ulaşamayacağı yerlerde saklamalısınız. Çocuklarınızın kremi yutması durumunda çocuklarınızı acilen doktora götürmelisiniz.
   • Hamileyseniz ya da bebeğinizi emziriyorsanız; kremi kullanıp kullanamayacağınıza dair doktorunuza danışmalısınız.
   • Kremi kullanırken düzenli bir şekilde reçeteli ya da reçetesiz ilaçlar kullanıyorsanız; bu konuda doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.
   • Sizde böbrek ya da karaciğer yetmezliği vb. herhangi bir sorun mevcutsa bu kremi kullanıp kullanamayacağınıza dair doktorunuza danışmalısınız.
   • Kremi kullanırken doz aşımına kaçmaktan kaçınmalısınız. Unutulan dozları dengelemek adına çift doz almamalısınız. Çift doz aldığınızı fark etmeniz durumunda size en yakın hastanenin acil bölümüne görünmelisiniz.

   expigment krem, expigment 4 krem

   Expigment 4 Krem Kullananlar

   Expigment krem kullanıcı yorumlarına internette ve bloglarda baktığımızda bu kremi pek çok kadının kullandığını görebiliyoruz.

   Bu krem, özellikle yaz aylarında cildi güneşe aşırı maruz kalan, cildinde güneş lekeleri yoğunlaşan kadınlar tarafından kullanılıyor.

   Hatta yorumlarda kadınların yanı sıra erkeklerin de bu kremi kullandığını görebiliyoruz.

   Ancak herkesin cilt tipi farklı olduğundan bu kremin sizde işe yarayıp yaramadığına ancak düzenli kullanım sonrasında karar verebilirsiniz.

   Kremi kullanmadan önce doktorunuza danışmayı da ihmal etmemenizi öneriyoruz. Expigment 4 ve Expigment 2 krem kullananlar özellikle expigment 4 krem çok işe yaradığını ve etkili olduğunu söylemişlerdir.

   Expigment Krem Yan Etkileri

   Tıpkı diğer kremlerde olduğu gibi Expigment krem de birtakım yan etkilere maruz kalmanıza yol açabilir.

   Yan etkiler; nadir görülmekle birlikte daha çok doz aşımına kaçan ya da kremin bileşenlerine karşı aşırı hassasiyeti bulunan kişilerde görülür.

   Olası yan etkileri aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

   • Yüz, dil ve boğazın nefes almayı zorlaştıracak kadar şişmesi
   • Baş dönmesi, nefes almada zorlanma
   • Deride döküntü

   Kremin son derece ciddi yan etkileri arasında bulunuyor. Bu yan etkiler, ölümcül sonuçlar doğurabileceğinden acilen doktora görünmelisiniz.

   Seyrek görülen yan etkiler:

   • Deride hafif yanma, kızarıklık ve batma
   • Deride kuruluk
   • Deride içi sıvı dolu kabarcık oluşumu
   • Deride çatlama
   • Deride mavi-siyah renkli koyulaşma

   Bu yan etkilerle karşılaşmanız durumunda krem kullanımını bırakmalı ve doktorunuza görünmelisiniz.

   Expigment 4 Krem Ne Zaman Sürülür

   Krem cilt renk tonu farklılıkları, cilt kararması ve cilt lekelerinin tedavisinde kullanılır. Kahverengi cilt lekelerini yok etmek için bu kremi kullanabilirsiniz.

   Expigment 4 Krem Yüze Sürülür Mü

   Krem eğer sorun yüzünüzde ise sorunlu bölgede kullanabilirsiniz. Genelde yüzdeki cilt lekelerinin tedavisinde doktor önerisi ile kullanılır. Expigment krem cilt rengini açar mı sorusuna cevap vermek gerekirse yüze düzenli sürüldüğünde cilt rengini açar.

   Expigment Krem Bepanthol Karışımı

   Hem cilt lekelerini yok etmek hemde cildi nemlendirmek ve korumak için bepanthol krem ile beraber kullanabilirsiniz.

   Expigment Krem Göz Altına Sürülür Mü

   Göz altına bu kremin sürülmesi genelde önerilmez. Hassas ve ince yapıda olan göz altına sürmek yan etkilerin görülmesine neden olur. Özellikle expigment yüzümü kızartı yada tahriş etti sorunu ile karşılaşabilirsiniz.

   Expigment Krem Koltuk Altı İçin Kullanılır Mı

   Koltuk altı kararması için yada koltuk altı rengini açmak için kullanılan bu krem düzenli olarak kullanıldığında kolruk altı renk tonunda açılma sağlar.

   Expigment Krem Genital Gölgeye Sürülür Mü

   Genital bölge kararması için kullanmak isteyenler kesinlikle bilinçsiz olarak kullanmamalıdır. Vajinal beyazlatıcı etkisi olan expiment krem az miktarda sürülür ve asla adet döneminde kullanılmaz.

   Expigment Krem Günde Kaç Defa Sürülür

   Genelde lekelenin ve cilt sorunun durumuna göre doktor size günde kaç defa kullanacağınızı bildirilecektir. Genelde krem günde defa kullanılması önerilir.

   Expigment Krem Etkisini Ne Zaman Gösterir

   Cilt lekesinin yoğunluğuna ve derinliğine bağlı olarak değişmesine karşın düzenli kullanıldığında 2 ay içerisinde etki göstermeye başlamasına karşın tam sonuç almak için 6 ay boyunca kullanmanız gerekebilir.

   Expigment Krem Kortizonlu Mu

   Kortizonlı ilaç sınıfında bulunmaz

   Expigment Krem Cildi Soyar Mı

   Krem cildi soyarak cildin kendini yenilemesini sağlar. Cilt soyucu etkisi olduğundan ciltte hassiyet meydana geleceğinden kremi sürdükten sonra güneşe çıkılması tavsiye edilmez.

   Expigment Krem Lekelere İyi Gelir Mi

   Bir çok leke kreminin aksine expigment krem cilt lekelerine iyi gelen kremlerden biridir. Lekeleri yok eden ve azaltan bu kremi kesinlikle en iyi leke kremlerden biridir.

   Expigment Krem Madecassol Krem Karışımı

   Expigmen krem ve madecassol krem karışımı cilt lekelerini yok etmek isteyenler ve hassaslaşan cildi korumak isteyenler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Lekelere karşı expigment 4 kullananlar ayrıca cildi korumak için madecassol krem kullanmaktadırlar.

   Expigment Krem 2 mi 4 mu Daha Etkili

   Expigmen 2 krem ile Expigment 4 krem arasında her hangi bir fark olmamasına karşın daha yoğum ve ciddi lekelerde expigment 4 krem kullanılır. Bazen doktorlar tedaviye expigment 2 krem ile başlayabilir.

   Expigment Krem SGK Karşılıyor Mu

   Expigment krem reçete ile satılan bir kremdir. Reçetesiz olarak alınması asla önerilmez. Eğer krem size reçete edilirse sgk tarafından karşılanmaktadır.

   Bu kremi 25 0C oda sıcaklığının altında çocuklarınızın ulaşamayacağı yerlerde saklamalısınız.

   Kremde herhangi bir tuhaflık fark etmeniz durumunda kremi kullanmamalısınız.

   Daha önce bu kremi kullandıysanız ya da şu an kullanıyorsanız; kremle ilgili kullanıcı deneyimlerinizi ve önerilerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir ve değerli takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.