Emla Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

   26.11.2019
   Emla Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

   Emla Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nerelerde Kullanılır? Faydaları Nelerdir? Bayanların eczanelerden genellikle ağda öncesinde ciltlerine uygulamak ve ağda yapılacak bölgeyi uyuşturup, ağdanın yol açabileceği acı ve ağrıyı en aza indirgemek adına satın aldığı Emla Krem; lokal bir anestezik olma özelliği taşıyor.

   Uygulandığı deride geçici bir süreliğine de olsa his kaybına imkan tanıyan bu krem, derinin yanı sıra genital bölgeye ve bacaktaki ülserli yerlere de uygulanıyor.

   5 adet 5 gramlık tüplerde satışa sunulan ürün, doktor reçetesi ile alınabileceği gibi reçetesiz bir şekilde de alınabiliyor.

   Son dönemlerin en popüler kremlerinden biri olan Emla krem, deri cerrahisinde de doktorlar tarafından kullanılıyor.

   Bu yazımızda kısaca Emla krem nedir? Emla krem ne işe yarar? Emla krem nasıl kullanılır? sorularını yanıtlamaya, bu kreme dair merak edilen soruları cevaplamaya çalışacağız.

   Emla Krem Nedir?

   Küçük deri cerrahisinden hemen önce deri üzerine doktorlar tarafından sürülen Emla Krem; cerrahi girişimlerin yol açtığı ağrı ve acıyı en aza indirgiyor.

   Lokal anestezik maddelerin enjeksiyonla hastaya uygulanmasından önceki aşamada da doktorlar; bu kremden yararlanıyor.

   Emla krem; bacak ülserlerinin en belirgin semptomlarından biri olan bacak ağrılarını da büyük oranda azaltıyor.

   Bu krem; ağda ve lazer epilasyon öncesi de bayanlar tarafından kullanılıyor. Özellikle lazer epilasyon esnasında acı ve ağrıyı azaltıp, bayanların en büyük kurtarıcısı olmayı başarıyor.

   Etkin maddeleri lidokain ve prilokain olan Emla kremin yardımcı maddeleri arasında ise Arlaton 289, sodyum hidroksit, saf su ve karboksiprolimetilen bulunuyor.

   Emla Krem Ne İşe Yarar? Nerelerde Kullanılır?

   Doktorlar tarafından antestezik olarak kullanılan Emla krem; bayanlar arasında ise ‘ağda öncesi krem´olarak biliniyor.

   Ağda işleminin sorunsuz, ağrısız ve acısız bir şekilde geçmesini mümkünleştiren Emla krem; ağdanın yanı sıra lazer epilasyon öncesinde de tercih ediliyor.

   Ağda ve lazer epilasyon öncesinde deriye uygulandığında deriyi bölgesel olarak uyuşturup, bölgede his kaybını sağlıyor.

   Derinin ince olduğu kaş, kol, genital bölgeye de uygulanabilen Emla krem; tüy alma işleminin başarıyla sonuçlanmasına öncülük ediyor.

   Sizler de ağdanın neden olduğu acıdan kurtulmak istiyorsanız ya da lazer epilasyona girmeyi planlıyorsanız; bu kremi kullanabilir, işlemin acısız geçmesini garantileyebilirsiniz.

   Emla Krem Nasıl Kullanılır?

   Emla kremi ağda ya lazer epilasyondan yaklaşık 1 saat öncesinde cildinize sürmelisiniz. Kremi parmak uçlarınızla hafif masaj yaparak cildinize uygulamalısınız.

   Kremi cildinize uygulamadan önce cildinizi mutlaka bol suyla yıkayıp, temizlemelisiniz. İşlem sonrasında kremi uyguladığınız bölgeyi gazlı bir bez yardımıyla kapatmalısınız.

   Kremi kaşlarınızı almadan önce kaşlarınıza sürerken, kremin gözünüzle temasından da kaçınmalısınız.

   Emla Krem Vajinaya Nasıl Sürülür

   Emla krem vajina bölgesine sürülen ve hissizlik etkisi yaratan kremlerden biridir. Emla krem vajina bölgesine yapılacak işlemlerden en az 30 ile 45 dakika önce sürülmelidir. Hijyen kurallarına göre temizlenmiş vajina bölgesine etkisini gösterdikten sonra silebilirsiniz.

   Emla krem özellikle vajinamus için etkilidir özellikle ilk gece acı çekmekten korkanlar için acıyı azaltan etkisi vardır.

   Emla Krem Genital Bölgeye Nasıl Sürülür

   Emla krem genital bölgeye sürülür mü ve emla krem genital bölgeye nasıl sürülür sorularına cevap vermek gerekirse genital bölgeye ağda, lazer epilasyon işlemlerinden önce sürüldüğünde ağrı ve acı hissetmenizi önler. İşlemden yarım saat önce sürülmesi gerekmektedir.

   Emla Krem Yüze Sürülür Mü

   Emla krem yüze sürülür mü ve yüze uygulanır mı hakkında bilgi vermek gerekirse eğer bu kreme karşı alerjiniz yoksa yüzünüze sürebilirsiniz. Özellikle yüzdeki tüyleri ve bıyık bölgesindeki tüyleri almak için kullanılır. Ayrıca kaşlarınızı alırken kullanabilirsiniz. Kesinlikle göz altına, dudaklara ve burun içine asla sürmeyiniz.

   Emla Krem Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler:

   Bu kremi kullanırken bazı noktaları göz önünde bulundurmamanız, birtakım yan etkilere maruz kalmanıza yol açabilir.

   Bu yan etkilere maruz kalmamak adına krem kullanımı esnasında dikkat etmeniz gereken noktaları aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

   • Kremin içeriğindeki maddelere karşı herhangi bir alerjiniz varsa bu kremi kullanmaktan kaçınmalısınız.
   • Yeni doğan bebeklerde bu kremi asla kullanmamalısınız.
   • Kanda bulunan methemoglobin seviyeleri üzerinde etkili olan birtakım ilaçlar alan 12 aylıktan daha küçük bebeklere bu kremi sürmemelisiniz.
   • Hamileyseniz ya da bebeğinizi emziriyorsanız; bu kremi kullanıp, kullanamayacağınıza dair doktorunuza danışmalısınız.
   • Herhangi bir alerjik durum ile karşılaşmanız durumunda krem kullanımını kesmeli ve acilen doktora görünmelisiniz.
   • Kremin göz ile teması gözde tahrişe neden olabilir. Temas durumunda gözlerinizi bol ılık su ve sodyum klorür çözeltisi ile yıkayıp, kremden muhakkak arındırmalısınız.
   • Sizde ya da kremi uygulayacağınız çocuğunuzda ya da diğer kişilerde atopik dermatit mevcutsa kremi uyguladığınız bölgede en fazla 30 dakikalığına bekletmelisiniz.
   • Kulak zarı hasarı söz konusu olduğunda bu kremi kullanmamalısınız.
   • Sizde ya da kremi uygulayacağınız kişide glukoz-6-fosfat dehidrojenaz eksikliği vb. herhangi bir metabolik sağlık sorunu varsa kremi kullanıp kullanamayacağınıza dair öncelikle doktorunuzun görüşünü ve onayını almalısınız.
   • Reçeteli ya da reçetesiz düzenli bir ilaç kullanıyorsanız; kullandığınız ilaçlara dair muhakkak doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

   emla krem, emla krem ne işe yarar

   Emla Krem Fiyatı

   Emla kremi reçetesiz olarak satın almak istediğinizde kremi eczanelerde bulabiliyorsunuz. Bu durumda ortalama 132 TL gibi bir rakam ödemeniz gerekiyor. Emla krem doktor yazıyor mu sgk karşılıyor mu sorusuna cevap vermek gerekirse krem eczanede satılmasına karşın devlet tarafından karşılanmaktadır. Krem size doktor tarafından reçete olarak yazılsa da devlet tarafından karşılanmaz.

   Emla Krem Muadili

   Emla krem eşdeğer kremlerden biri olan Amestol Pomad aynı etkiye ve içeriğe sahiptir ayrıca devlet tarafından karşılanmaktadır.

   Emla Krem Kullananlar

   Pek çok blog adresinin yanı sıra haber sitesinde de bu kremden övgü ile bahsedildiğini görebiliyoruz.

   Özellikle kadınlar, bu kremi ağdadan bir saat öncesinde cildine uyguladığını, böylelikle ağda esnasında acı hissetmediğini söylüyor.

   Yorumlarda bu kremin kaşlara da sürüldüğünü, böylelikle kaş alırken acı hissini azalttığını da görüyoruz.

   Emla Krem Yan Etkileri

   Emla kremin yanlış ve bilinçsizse kullanımı birtakım ciddi yan etkilerle sonuçlanabilir. Bu yan etkiler; genellikle doz aşımına kaçan ya da kremin bileşenlerine karşı aşırı hassasiyeti bulunan kişilerde görülür.

   Olası yan etkileri aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

   Yaygın görülen yan etkiler:

   • Uygulanan bölgede kızarıklık, ödem ve solma
   • Deride hafif yanma ve kaşınma

   Seyrek görülen yan etkiler:

   • Anafilaktik şok
   • Çocuklarda deride kırmızı küçük noktalar
   • Methemoglobinemi

   UYARI:  Fazla miktarda Emla krem kullanımı, şayet bu kremle birlikte başka ilaçlar da kullanılıyorsa akut methemoglobinemi ile sonuçlanabilir. Bu durumda kişinin derisi mavi-gri bir renk alır. Deri renginde mavileşme ve grileşme ile karşılaşan kişinin vakit kaybetmeksizin krem kullanımını bırakması ve doktora görünmesi gerekir.

   Emla Krem Cinsel İlişkide Kullanılır Mı

   Emla krem kullananlar genelde cinsel ilişki öncesi geciktirici etkisi olan bu kremi kullanmaktadırlar. Hissizlik etkisi yaratan emla krem cinsel ilişkiden 44 dakiak önce sürülmeli ve asla fazla sürülmemelidir. Hissizlik etkisi yarattığından dikkatli kullanılması gerekmektedir.

   Emla Krem Dövme İçin Kullanılır Mı

   Krem dövme öncesi ağrısyı ve sızıyı azaltmak için kullanabileceğiniz etkili uyuşturucu ve hissizlik etkisi veren bir kremdir.

   Emla Krem Koltuk Altına Sürülür Mü

   Koltuk altı temizliği ve koltuk altı tüylerini almak için emla kremi koltuk altına sürebilirsiniz.

   Emla Krem Ne Kadar Sürede Uyuşturur

   Emla krem uyuşturur mu, emla krem ne zaman uyuşturur ve emla krem ne kadar sürede uyuşturur sorusu bu kremi kullananlar tarafından çok sık sorulmaktadır. Emla krem sürüldükten sonra 30ile 45 dakika içerisinde uyuşturur.

   Emla krem uyuşturucu etkisi ortalama 4 saat kadar sürebileceğini unutmayın.

   Emla kremi 30 0C oda sıcaklığının altında, çocuklarınızın ulaşamayacağı yerlerde ve kendi ambalajında saklamalısınız.

   Kremde ya da krem kutusunda tuhaflık fark etmeniz durumunda ürünü kullanmamalısınız.

   Daha önce bu kremi kullandıysanız ya da hala kullanıyorsanız; kremle ilgili kullanıcı deneyimlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, değerli takipçilerimizle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.