Bacaklardaki Çatlaklara Bitkisel Çözüm

   11.05.2021
   Bacaklardaki Çatlaklara Bitkisel Çözüm

   Bacaklardaki Çatlaklara Bitkisel Çözüm Bacaklarda meydana gelen çatlamalar yaşam tarzı, beslenme şekli ve hareketsizlik nedeniyle oluşabilmektedir. Bacak kusurlarınızı gidermek için bitkisel maske tariflerinden faydalanabilirsiniz. Sizlere vermiş olduğumuz doğal tarifleri kullanarak bacak çatlaklarını gidereceksiniz.

   Bacak Çatlakları Nasıl Geçer

   30 yaş üzeri kişilerde oluşan bacak çatlaklarının giderilmesi oldukça zordur. Çatlaklar oluşmadan önce önlem almalı ve bakım uygulamalısınız. Kilo alıp verme dönemlerinde cildin sarkması ve gevşemesi ile çatlaklar oluşabilir. Çatlak oluşumunu önlemek için spor yapmalı, bol su tüketmeli ve cildi sıkılaştırıcı masajlar uygulamalısınız. Vücut çatlakları sadece kilolu kişilerde değil, zayıf kişilerde de oluşabilir.

   Bacaklardaki Çatlaklar İçin Bitkisel Çözüm

   • İki tatlı kaşığı limon suyu,
   • iki çay kaşığı yasemin yağı,
   • yarım kahve fincanı badem yağı,
   • bir kahve fincanı kekik yağı,
   • bir kahve fincanı portakal yağı

   Listede yer alan malzemeleri bir kasenin içinde bir araya getirip karıştırın ve bacaklarınıza masaj yaparak sürün. Normalde bacaklarınızdan yıkamamanız gerekir ancak hamile bayanlar 45 dakika sonra yıkamalıdır. Karışımı her gün 1 defa tekrarlayarak kullanabilirsiniz.

   Bacaklardaki Çatlaklara Çözümler

   • Bir tatlı kaşığı badem yağı
   • Bir tatlı kaşığı çilek yağı

   Eşit miktarda badem yağı ve çilek yağını bir araya getirip karıştırın. Hazır hale gelen karışımı bacaklarınıza uygulamadan önce keseleyip temizleyin. Sonrasında karışımdan alarak çatlak bölgelere sürün ve masaj yapın 1 saat sonra bol su ile durulayın. Bacaktaki çatlaklar için bu karışımı haftada 2 kez uyguladığınızda 1 ay içerisinde etkili sonuçları görürsünüz.

   Bacak Çatlaklarına Bitkisel Tarif

   • Bir su bardağı zeytinyağı
   • Yeteri miktarda susam tohumu

   Bir kavanozun içinde susam tohumlarını alın ve üzerine zeytinyağı ekleyip güneş gören bir yerde kavanozu 2 ay bekletin. Sürenin sonunda kavanozdaki karışım ile haftada 2 kere bacaklarınızdaki çatlak bulunan bölgelere masaj yapın.

   Bacaklardaki Çatlaklar İçin Yağ Karışımı

   Listede yer alan malzemeleri cam bir kap içine koyup 5 dakika karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışımı masaj yaparak bacaklarınızdaki çatlaklı bölgelere sürün. 3 saat kadar karışımın bacaklarınızda beklemesini sağlayın ve ardından ılık suyla yıkayıp temizleyin. Bu karışımı 2 günde 1 düzenli olarak uyguladığınızda kısa sürede çatlaklarınızın azaldığını göreceksiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.