Arko Kremin Faydaları Nelerdir?

   28.04.2022
   Arko Kremin Faydaları Nelerdir?

   Arko Kremin Faydaları Nelerdir?  Genellikle kuruyan ve çatlayan ellerimizi nemlendirmek adına kullandığımız Arko kreminin düzenli kullanımının pek çok faydası olduğunu biliyor muydunuz?

   Hemen hemen hepimizin evinde hatta çantasında bulunan Arko krem; cildi nemlendirmenin yanı sıra, cildimizdeki yaraların, tahriş olmuş bölgelerin ve yanıkların daha hızlı bir şekilde iyileşmesine olanak tanıyor.

   Kış aylarında soğuk hava yüzünden pul pul olan cildi nemlendirip, yatıştıran Arko Krem; yaz aylarında ise cildimizi güneşin yıpratıcı ve zararlı UV ışınlarına karşı büyük oranda koruyor.

   Bu yazımızda kısaca Arko Krem nedir? Arko krem faydaları nelerdir? sorularını yanıtlamak, bu kremi düzenli kullanmanın faydaları ile ilgili olarak sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

   Arko Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

   Cildin kurumasını, pul pul dökülmesini önlemek, cildi kapsamlı bir şekilde nemlendirmek ve cildin PH dengesini gözetmek adına üretilen Arko Krem; Evyap firmasının kurucusu olan Mehmet Rıfat Evyap tarafından geliştirilen bir krem markası olma özelliği taşıyor.

   Günümüzde bu markanın farklı içeriğe yani bileşenlere sahip olan pek çok farklı çeşidi bulunuyor.

   Yalnızca el bakımında değil, kaş ve kirpik bakımında da kullanabileceğiniz bu mucizevi krem; kaşların ve kirpiklerin kısa bir süre içerisinde uzayabilmesine olanak tanıyor.

   Kaşlarınızı ve kirpiklerinizi besleyen Arko krem; yanık, yara ve kesiklerin üzerine sürüldüğünde ise anti—inflamatuar etkisi sayesinde sorunlu bölgenin hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlıyor.

   Arko Krem Yüze Sürülür mü?

   Arko kremin yüze sürülmesinde hiçbir sakınca bulunmuyor. Ancak aşırı kullanım, yüzde az da olsa tüylenmeye neden olabiliyor.

   Bu yüzden yalnızca el ve vücut bakımı için imal edilen ürünleri yüzünüze uygulamamanızı, yüzünüze yalnızca yüz için de geliştirilen bir formüle sahip olan, üzerinde yüzünüzde de kullanabileceğiniz belirtilen ürünleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

   Arko kremi dudağa sürülür mü, arko krem göz altına sürülür mü sorusuna cevap vermek gerekirse kremi dudağa sürebilirsiniz. Ayrıca hassas ve ince yapıda olan göz altına eğer tahrişe neden olmuyorsa göz içine kaçırmadan sürebilirsiniz.

   Arko Krem Nasıl Kullanılır?

   Bu kremi günde bir iki sefer cildinize parmak uçlarınızla hafif masaj yaparak sürebilirsiniz. Ürünü kullanmadan önce üzerinde yer alan kullanım talimatlarına da mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

   UYARI:

   Arko kremin içeriğindeki bazı maddeler, aşırı hassasiyeti bulunan kişilerde alerjik reaksiyonlar gelişmesine yol açabilir.

   Örneğin, ciltte yanma, kızarıklık, kaşıntı ve tahriş görülebilir.

   Bu durumda krem kullanımını kesmeli ve bir doktora danışmalısınız.

   Arko Krem Cilde Faydaları Nelerdir

   %100 Türk üretimi olan bu kremi düzenli kullanmanın en önemli faydalarını aşağıdaki şekilde özetleyebilmemiz mümkün:

   • Cildin nem dengesini gözetip, cildin kurumasını ve tahriş olmasını önlüyor.
   • Sivilce ve yaraların üzerine sürüldüğünde bakterileri yok ederek, sivilcelerin daha da yayılmasını ve büyümesini durduruyor.
   • Tahriş olmuş cildi toparlayıp, cildin daha genç ve güzel görünmesini sağlıyor.
   • El ve ayaklardaki çatlaklara sürüldüğünde çatlamış bölgeyi iyileştiriyor.
   • Cildi ölü hücrelerden arındırıp, cildin yenilenme sürecini hızlandırıyor.
   • Güneşin zararlı UV ışınları yüzünden tahriş olan cildi iyileştiriyor.
   • Kış aylarında cilde sürüldüğünde cilt renginin en az birkaç ton açılmasını sağlıyor.
   • Yaz aylarında cilde uygulandığında cildin daha hızlı bir şekilde bronzlaşmasına öncülük ediyor.
   • Dudaklara uygulandığında çatlayan, kuruyan dudakları nemlendiriyor.
   • Ağda ve epilasyon sonrasında cilde sürüldüğünde ciltteki kızarıklığı ve kaşıntıyı alıyor.

   Kısacası Arko kremin sandığınızdan daha çok faydası ve cildinize olumlu yönde etkisi bulunuyor.

   Arko Kremin İçinde Ne Var

   Cildi canladıran, yumuşatan ve yenileyen arko krem Ekstra gliserinli formülü ile cilde ekstra bakım yapar.

   Arko Krem Kullananlar

   Google başta olmak üzere arama motorlarında Arko krem kullanıcı yorumlarına baktığımızda kadınların yanı sıra erkeklerin de bu kremden son derece memnun kaldığını görebiliyoruz.

   Kadınlar, bu kremi genellikle el bakımında kullansalar da kremin topuk çatlaklarına da oldukça iyi geldiğini belirten kullanıcı yorumlarına rastlayabiliyoruz.

   Hatta bu kremi saçlarındaki elektriklenmeyi önlemek adına kullanan kadınların olduğunu bile yorumlardan anlayabiliyoruz.

   Erkek kullanıcı yorumlarını okuduğumuzda ise erkeklerin traş sonrası ciltlerine bakım yapmak, tahriş olan ya da kızaran ciltlerini nemlendirmek için Arko krem kullandıklarını görüyoruz.

   Arko Krem Çeşitleri

   Arko kremin günümüzde pek çok farklı bileşene sahip olan, hepsi farklı amaçlara hizmet eden onlarca ürünü olduğunu söyleyebiliriz.

   Örneğin, markanın en çok satan ürünlerinden biri olan gliserinli el kremi; özellikle aşırı kuru ve hassas cilt tipi bulunan kişilere hitap ediyor.

   Markanın zeytinyağı ile geliştirilmiş kremleri ise el, yüz ve tüm vücudun bakımında gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor.

   Yine markanın yoğun bir şekilde rağbet gören kremleri arasında yer alan yoğurt ve böğürtlenli kremi, cildi besliyor, nemlendiriyor, yaşlanma belirtileri ile savaşıp, cildin erken yaşlanmasının önüne geçiyor.

   Avokado yağı ile zenginleştirilmiş kremi ise içeriğinde bol miktarda bulunan E vitamini sayesinde cildi gençleştiriyor, cildin 24 saat boyunca nemli kalmasını sağlıyor.

   Kısacası markanın el, ayak, vücut, yüz bakımında kullanabilecek farklı ürünleri bulunuyor.

   Arka Krem Bebeklerde Kullanılır Mı

   Arko krem bebeklerde kullanılır mı, arko krem pişiğe iyi gelir  mi sorusuna cevap vermek gerekirse bu krem bebeğinizin cildiniz diş etkilerden koruduğu gibi pişiğe karşı oldukça etkili kremlerden biridir. Bebeklerin narin cilde sürerek kullandığınızda pişik oluşumunu önler.

   Arko Krem Çatlaklara İyi Gelir Mi

   Krem el ve ayak çatlaklarına iyi gelen çatlakları yumuşatan ve yok eden ürünlerden biridir. Düzenli olarak arko krem el ve ayaklara sürüldüğünde çatlakların yok olmasını sağlar ve nemlendirir. Ayrıca arko krem egzamaya iyi gelirken egzamanın neden olduğu kaşıntı ve tahrişi yok eder.

   Arko Krem Kaşa Sürülür Mü

   Kaç dökülmesini önlemek daha gür ve canlı kaşlara bu kremi sürerek kaş ve kirpik sorunlarını oratdan kaldırabilirsiniz. Düzenli kullanıldığında kaç dökülmesini önler.

   Arko Krem Yara ve Yanığa İyi Gelir Mi

   Yara, yanık yada küçük ev kazalarında yaranın çabuk iyileşmesi ve hücrelerin hızlıca onarılması için arko kremi yara ve yanıklarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Arko krem asla açık yara yada yanığa sürülmemelidir. Yara kabuk tuttuktan sonra kullanılmalıdır.

   Arko Kremin Zararları Nelerdir

   İster çocuk olsun isterse yetişkin herkesin rahatlıkla kullanabileceği kremlerden biri arko krem bazı hassas ciltlerde tahriş ve kızarıklığa neden olabilir. Ayrıca cilde ve yüze fazla sürülmesi gözenekleri tıkayarak sivilce ve siyah noktaya neden olabilir.

   Bu yazımızda kısaca Arko krem faydaları nelerdir ile ilgili olarak sizleri bilgilendirmeye çalıştık.

   Sizler de daha önce Arko kremlerden birini kullandıysanız ya da hala kullanıyorsanız; kullandığınız ürünü ve ürüne dair kullanıcı deneyimlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, görüş ve önerilerinizi değerli takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

   YORUMLAR
   1. Mehmet Bayuk dedi ki:

    47 Yıldır tüplü arko krem Kulanıyorum 60 saçlarım Hiç beyazlanmadı Teşekürler arko kremi icat edene . Not;hergün kullanıyorum.