Ahbap Derneği Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu

   13.12.2023
   Ahbap Derneği Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu

   Ahbap Derneği yardım başvurusu nasıl yapılır? 2024 güncel olarak merak edilen konular arasında yerini korumaktadır. “Sevginin ve Gerçeğin Peşindeyiz”, söylemiyle kurulduğu ilk günden bu yana ihtiyaç sahibi, güçsüz, yetim ve muhtaç vatandaşlara sahip çıkan Ahbap Derneği; ayni ve parasal yardımlar sağlamaya devam ediyor.

   Yardımseverliğiyle Türk halkının gönlünde taht kurabilen ünlü sanatçı Haluk Levent’in 31 Temmuz 2017’de kurduğu dernek, ülkemizin en değerli derneklerinden biridir.

   Sosyal dayanışmayı ve yardımı teşvik etmeyi amaçlayan sosyal yardımlar Ahbap Derneği diğer derneklere de örnek teşkil etmekte; ihtiyaç sahiplerine ek olarak birçok hayvana da yardım sağlamaktadır.

   Afet zamanlarında, afet mağdurlarına yiyecek, barınak ve sağlık vb. ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalar yürüten dernek, öğrencilere sunduğu burs imkanı ile yoksul ailelerin çocuklarına eğitimlerine devam edebilmeleri ve meslek edinebilmeleri için rehberlik ediyor.

   İhtiyaç sahibi ailelere düzenli olarak yiyecek ve malzeme yardımı yapan dernek, dil, din, ırk, cinsiyet veya siyasi görüş gözetmeksizin ihtiyacı olan herkese yardımlarını ulaştırmaktadır.

   Bu makalede Ahbap Derneği yardım başvurusu nasıl yapılır? Derneğin sağladığı yardım nedir? vb. bu konuyla ilgili en ilginç soruları yanıtlamaya çalışacağız ve sizi detaylıca bilgilendireceğiz.

   Ahbap Derneği’nin Sağladığı Yardımlar Nelerdir?

   Ahbap Derneği; deprem, yangın, sel vb. doğal afet mağdurlarına mümkün olan en kısa sürede ulaşmak ve mağdurların kıyafet, barınak, sağlık, yiyecek vb. ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmanın yanı sıra, ihtiyacı olanlara da yardım sunuyor.

   Öğrencileri de unutmayan Ahbap Derneği, maddi yetersizlikler nedeniyle üniversite öğrencileri öncelikli olmak üzere, eğitimine ara vermek zorunda kalan başarılı öğrencilere burs desteği sağlıyor. Aynı zamanda sağlık masraflarını karşılamakta zorluklar yaşayan hasta ve hasta yakınlarına da destek olmaktadır.

   Şiddet mağdurları kadınlara, öksüz ve yetim çocuklara, engelli ve kimsesi olmayan yaşlılara destek veren dernek, barınma ihtiyaçlarını karşılayamayan insanların daha güvenilir bir ortamda yaşamalarını sağlamaya yardımcı oluyor.

   Ahbap Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

   İhtiyaç sahibi vatandaşlar derneğin resmi internet sitesi üzerinden yardım başvurusunda bulunabilirler.

   Bir yardım isteği oluşturmak için ana sayfanın sağ üst köşesindeki ‘Yardım Talep Et’ düğmesini tıklanması gerekiyor.

   Yardım başvurusunda bulunmak için öncelikle vatandaşların siteye üye olması gerekmektedir.

   Üye olmak için sayfanın sağ üst köşesindeki Üyelik butonuna tıklamanız ve kayıt işleminden geçmeniz gerekmektedir.

   Yardımsever vatandaşlar internet sitesi üzerinden ihtiyaç sahibi vatandaşlara bağışta bulunabilirken, ihtiyaç sahibi öğrencilere burs verebilirler.

   Derneğin yardımına başvurmak, yardım hakkında detaylı bilgi almak için https://ahbap.org linkine tıklayabilirsiniz.

   Haluk Levent’in Kurduğu Yardım Derneği Başvuru Nasıl Yapılır?

   Haluk Levent’in kurduğu yardım derneğine nasıl başvurulur ve Haluk Levent Ahbap Derneği’ne nasıl yardım başvurusunda bulunulur soruları yardım istemek isteyen birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Siz de Haluk Levent’in yardım derneğine yardım başvurusunda bulunmak için https://ahbap.org/giris?returnUrl=%2Fyardim linkine tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.

   Haluk Levent’in yardım derneğine erzak yardımları, gıda yardımı, para yardımları ve burslar için başvurmak yapmak için ilgili linke tıkladıktan sonra açılan sayfadan üye girişi yaparak yardım talebinde bulunabilirsiniz. Üye olduktan sonra üyelik bilgilerinizi kaydetmeyi unutmayın.

   Ahbap Derneği tarafından sağlanan önemli yardımları şu şekilde özetleyebiliriz:

   Ahbap Derneği Erzak ve Gıda Yardımı

   Kendisinin veya ailesinin beslenme ihtiyaçlarını karşılamaya gücü yetmeyen vatandaşlar, erzak ve gıda yardımı için Ahbap Derneği’ne başvurabilirler.

   Başvurusu dernek tarafından onaylananlar için dernek düzenli yardım sağlıyor. İhtiyaç sahiplerine erzak ve gıda içeren paketler dağıtılmaktadır.

   Bu paketlerde peynir, zeytin, makarna, pirinç, bulgur, mercimek gibi gıdalar bulunmaktadır. Dernek, bu şekilde ihtiyaç sahibi vatandaşların daha iyi beslenmelerine yardımcı olabiliyor.

   Ahbap Derneğinin Giyecek Yardımı

   İhtiyacı olanlar da kıyafet konusunda yardım için başvurabilirler. Dernek giyecek yardımı olarak hırka, ayakkabı, kaban, mont ve bot gibi kıyafetler dağıtıyor.

   Yetim ve öksüzlere karşı çok duyarlı olan dernek; yoksul ailelerin çocuklarına okul ihtiyaçlarını karşılamak için önlük, ayakkabı, çanta, mont vb. malzemeleri hediye ederek onlarında hayatlarını kolaylaştırmaya çalışıyor.

   Ahbap Derneği Yakacak Desteği

   Dernek, kömür ve odun yardımı ile kış aylarında ihtiyaç sahibi ailelere ısınmaları konusunda destek olmakta, hatta sobası olmayan kişilere soba dağıtabilmektedir.

   Diğer temel ihtiyaçlar için yardım

   Giyim, yakıt ve gıdaya ek olarak, temel ihtiyaçlarını karşılayamayan kişiler de dernekten başka yardım alabilirler.

   Örneğin maddi durumu olmayan aileler okula giden çocuklarına kırtasiye ve eğitim yardımı için başvurabilirler.

   Yeni doğum yapmış anneler mama ve çocuk bezi için yardım başvurusunda bulunabilirler.

   Evde oturacak mobilyası olmayanlar mobilya ve eşyalarla ilgili yardım isteyebilirler.

   Ahbap Derneği Sağlık Yardımı

   Ahbap Derneği, ciddi ve ölümcül hastalıkları olan kişilere sağlık yardımı ve tıbbi destek sağlamak için çalışıyor.

   Bu bağlamda dernek, ihtiyaç sahibi kişileri ve onlara tıbbi destek sağlayabilecek hayırseverleri bir araya getirmektedir.

   Ahbap Derneği Burs Desteği

   Ahbap derneği ayrıca üniversiteye giden veya üniversiteye hazırlanan lise öğrencilerine burs veriyor, böylece öğrenciler geleceğe daha umutlu bakabiliyorlar. Maddi kaygıları olmadan derslerine odaklanıp başarılı olabiliyorlar.

   Ahbap Derneği’nin Hayvanlar İçin Yardımları

   Büyük bir hayvan sever olan Haluk Levent, hayvan severlerden gelen yardım taleplerine cevap vermek için büyük çaba harcar.

   Hayvan severler hem kendi hayvanları hem de sokak hayvanları için Ahbap Derneği ile iletişime geçebilirler. Zor durumda olan ve bakıma muhtaç sokak hayvanlarına sıcak yuva bulunması konusunda ellerinden gelen dernek çalışanları belki de en büyük teşekkürü bu sevimli dostlardan alıyordur.

   Ahbap Derneği Maddi Destek Başvurusu

   Ahbap Derneği’nden maddi destek almak isteyen düşük gelirli kişilerin başvuru formunu Ahbap derneği web sitesine üye olarak doldurmaları gerekmektedir. Maddi yardım için https://ahbap.org/giris?returnUrl=%2Fdesk linkine tıklayıp kullanıcı olarak kaydolarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

   Ahbap Derneği’nin maddi destek başvurusu için siteye kaydolduktan sonra gerekli belgeleri sisteme yükleyerek başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.

   Ahbap Derneği Yardım Talebi Sorgulama

   Dernek yardımı başvuran kişilerin başvuruları değerlendirildikten sonra, başvurusu kabul edilen kişilere dernek tarafından e-posta ve sms gönderilir. Ayrıca https://ahbap.org/giris?returnUrl=%2Fyardim linkine tıklayarak kullanıcı girişi yaptıktan sonra yardım talebinizin durumunu sorgulayabilirsiniz.

   Bu nedenle kişilerin başvuru formunda güncel iletişim bilgilerini sağlamaları gerekmektedir. Başvuru sahipleri başvuru sayfası üzerinden başvurularının son durumunu da takip edebilirler.

   Ahbap Derneği Kime Yardım Ediyor?

   Dernek, ülkemizde ihtiyacı olan herkese yetişebildiği kadarıyla yardımlar sunuyor. Yoksulluk sınırının altında yaşayanlar, yani hanedeki kişi başına ortalama kazançları asgari ücretin 1/3’ünü aşmayan öncelikli yardım almaktadır. Dernek, bu insanlara erzak ve gıda yardımı, giyecek yardımı, yakacak yardımı, mobilya ve eşya yardımı gibi ihtiyaçları doğrultusunda yardım sunmaktadır.

   Sağlık yardımları söz konusu olduğunda, yoksulluk sınırının üzerinde kazananlar bile sağlık yardımı alabilirler.

   Örneğin, mümkün olan en kısa sürede ameliyata ihtiyaç duyan ve ameliyat masraflarını karşılayamayan veya iyileşmesi çok pahalı bir ilaca bağlı olanlar, yoksulluk sınırının altında olmasalar bile derneğe başvurabilirler.

   Pandemi nedeniyle işten çıkarılan veya işini tamamen durma noktasına gelen esnaflar da yardım için derneğe başvurabilirler.

   Dernek, pandemi nedeniyle mağdur durumda kalanlara yardım etmeye devam ediyor.

   Ahbap Derneği Yardım Başvurusu İçin Hangi Belgeler Gerekli?

   Dernek, ülkemizde faaliyet gösteren diğer dernekler gibi, önceliğini ihtiyaç sahiplerine vermektedir. Bu noktada, insanlardan ihtiyaç duyduklarını kanıtlamak için belgeler ister.

   Dernek tarafından talep edilen belgeler, talep edilen yardımın türüne bağlı olarak değişebilir.

   İnsanların bu belgeleri site üzerinden sisteme yüklemeleri gerekiyor.

   Bu belgeleri aşağıdaki gibi özetleyebiliriz:

   • TC Kimlik Kartı
   • İkamet belgesi
   • Muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi
   • SGK hizmet dökümü
   • Nüfus Kayıt örneği – vukuatlı
   • Araç belgesi – tescilli
   • İsteğe bağlı belge*

   İnsanlar durumlarını netleştirmek için isteğe bağlı belgeler de yükleyebilir. Örneğin, yardıma ihtiyacı olan engelli kişiler engellilik raporunu sisteme yükleyebilir.

   Dernek tarafından istenen belgeleri görüntülemek için https://ahbap.org/yardim-basvuru-belgeleri-alma-ve-yukleme linkine tıklayabilirsiniz.

   Ahbap Derneği Yardım Alma Şartları Nelerdir?

   Ahbap derneğinden yardım almak isteyenler hangi şartları taşıması gerekiyor? Bu da merak edilen konuların başında geliyor. Ahbap Derneği, maddi koşulları yetersiz olan, sağlık sorunları olan ve çalışamayan insanlara yardım eden bir dernektir.

   Ahbap Derneği’nden yardım almak istiyorum diyorsanız, aşağıdaki şartları sağlıyorsanız ve geliriniz yeterli değilse Ahbap Derneği’ne yardım için başvurabilirsiniz.

   Ahbap Derneği’nden Yardım Almak İstiyorum

   Binlerce kişiye yardım elini uzatan Ahbap Derneği yardım başvurusu yapmak istiyorsanız, Ahbap Derneği’nin resmi web sitesinde bir yardım formu doldurabilir veya Ahbap Derneği’nin telefon numarasını arayabilirsiniz. Her türlü yardım talebini değerlendiren dernek, mümkün olduğunca çok kişiye yardım etmeye çalışmaktadır.

   Dernek ayrıca muhtaç durumdaki ailelerin ilkokul ve lise öğrencilerine kıyafet ve kırtasiye malzemeleriyle destek veriyor.

   Ahbap Derneği İletişim Bilgileri

   Her türlü soru, istek ve önerileriniz için dernek ile iletişime geçebilirsiniz.

   Hemen dernekle iletişime geçmek için https://ahbap.org/iletisim linkine tıklayabilirsiniz.

   Haluk Levent Ahbap Derneği’ne 0552 802 19 04 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

   Ahbap Derneği Whatsapp Numarası

   Ahbap Derneği’nin yardımına başvurmak isteyenler şu an için Whatsapp ile yardım başvurusunda bulunamıyorlar.

   Vatandaşlar derneğin yardımlarını Twitter, Instagram ve Facebook adreslerinden takip edebilirler.

   Ayrıca derneğin sahip olduğu bir Youtube kanalı da var. https://www.youtube.com/c/Ahbap

   Ahbap Derneği Instagram hesabına https://www.instagram.com/ahbap linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

   Ahbap Derneği yardım başvurusu nasıl yapılır? yazımızın sonuna geldik. Dernekten yardım almak isteyenler için faydalı bilgilerle dolu bir kaynak oldu. Eğer siz de Ahbap Derneği’nden yardım almak için yazımızda yer almak şartları sağladığınızı düşünüyorsanız hemen derneğin internet sitesine girerek üye olun ve yardım talebinde bulunun. Ahbap Derneği’nin sevgi dolu yardım eli size de uzansın. Yardım Başvurusu kategorimizin en son yazısı olan Maddi Yardım Başvurusu de ilginizi çekebilir, okumanızı tavsiye ederiz.

   Ahbap Gıda Yardımı Ne Zaman Verilecek?

   Ahbap Derneği tarafından sağlanacak gıda yardım kolisi ne zaman gelir? Başvurunuz değerlendirildikten ve onaylandığına dair mesajı aldıktan sonra gıda paketiniz en geç 1 hafta içinde kargo ile tarafınıza teslim edilecektir.

   Ahbap Burs Kimlere Verilir?

   Geri ödeme şartı bulunmayan Ahbap Derneği Bursu, dernek web sitesine üye olan lise ve üniversite öğrencilerine verilir. Başarılı ve maddi ihtiyacı olan engelli öğrencilere öncelik verilir. Ahbap Derneği bursu bir algoritma kullanılarak değerlendirilir.

   Ahbap Yardımı Nedir?

   Ahbap Derneği, ihtiyaç sahiplerine ayni ve nakdi her türlü yardımı sağlamak, toplumda yardımlaşma bilincini artırmak, iyi insanların ve iyi toplumun inşasına hizmet etmek, yeni işbirliği modelleri ve projelerle modern ve sürdürülebilir yardımlaşma ve dayanışma ağları oluşturmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

   Ahbap Ne Yardımı Yapıyor?

   Ahbap Derneği, Anadolu kültür hazinesinin birleştirici ve dönüştürücü birikiminin modern bilgi ve teknolojinin imkanlarıyla geleceğe doğru gelişmesine dayanan, dayanışma, paylaşma ve sevgi yoluyla aidiyete dayalı değer sistemleriyle çalışan işbirlikçi bir harekettir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.