Advantan Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları ve Yan Etkileri

   16.11.2019
   Advantan Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları ve Yan Etkileri

   Advantan Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları ve Yan Etkileri Advantan krem deri hastalıklarının tedavisinde kullanılan kullanılan krem ve merhemlerden biridir. Özellikle egzama sorunu yaşayanlara reçete edilen bu krem en iyi egzama kremlerden biridir.

   Cilt yüzeyinde görülen kaşıntı, kızarıklık, tahriş, ödem, mayasıl ve daha bir çok sorunda etkilidir. Advantan krem ve advantan pomat özellikle egzama ile beraber seyreden kaşıntı ve tahrişi önlemek için oldukça etkilidir.

   Advantan krem ve Advantan pomad kortizonlu bir ilaç olduğundan kesinlikle dikkatli kullanılması gereken kremlerden biridir. Ciddi yan etkileri olduğundan asla doktora danışılmadan kullanılmamalıdır. Sizlere bu yazımızda advantan krem nedir, ne işe yarar, adavntan krem egzamaya iyi gelir mi, advantan krem faydaları ve yan etkileri ayrıntılı olarak anlatmaya çalışacağım.

   Advantan Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

   Advan krem kapalı kutularda reçete ile satılan kremlerden biridir. Eczane satılan bu adavantan krem 30 gram advantan pomat ise 15 gramdır. Kortizonlu bir kremdir ve kortizonun ciddi yan etkileri olduğundan asla uzun süre kullanılmaması gereklidir. Krem reçeteli olarak satılmaktadır.

   Advantan pomat daha yağlı bir yapıda iken advantan krem su ile çözülür. Advan krem ile advantan pomad arasında sadece pomadın yağlı olmasından başka fark yoktur. 1 g ADVANTAN, 1 mg metilprednisolon aseponat içerir. Advantan kremi içeriği metilprednisolon aseponat dir ve güçlü bir etkiye sahiptir.

   Başta egzama sorunu olmak üzere atopik dermatit, iltihaplı deri hastalıkları, çocuk egzaması için kullanılır. Diğer kullanım alanları ise;

   Advantan Krem Nerelerde Kullanılır

   Advantan krem başka egzama olmak üzere bir çok deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır.İşte advantan krem nerelerde kullanılır, neye iyi gelir sorusunun cevabı;

   • Egzama, Mayasıl
   • İltihaplı ve alejik deri hastalıkları
   • Kızarıklık vetahriş
   • Deri kalınlaşması
   • Şiddetli kaşıntı
   • Ödem
   • Deride yanma hissi ve ağrı
   • Temas ekzaması
   • Sulu egzama
   • Çocuklarda görülen egzama
   • Akut ve akıntılı egzama
   • Cilt hastalıkları

   Advantan Krem Nasıl Kullanılır

   Advantan krem mutlaka doktorunuzun size bildirdiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Krem günde sadece 1 defa sorunlu bölgeye ince tabaka halinde sürülür. Krem sürdükten sonra asla su ile temas etmemeli ve deri tarafından emilmesi için beklenmelidir.

   Advan krem ne kadar süre kullanılır sorusuna cevap vermek gerekirse krem yetişkinlerde kullanım süresi en fazla 12 haftadır. Bebeklerde ve çocuklarda kullanım süresi ise 4 haftayı asla geçmez.

   Kesinlikle 6 aydan küçük bebeklerde kullanılmaz. Bebeklerde bebek bezinin neden olduğu pişik ve egzama için kullanılacaksa asla geniş deri yüzeyine sürülmez sadece sorun olan kısmına sürülmesi yeterlidir.

   Advantan Krem Faydaları Nelerdir

   Advanan krem özellikle egzama için oldukça faydalı ve yararlı bir kremdir. Kremi düzenli olarak kullanmak deri hastalıkları ve egzamanın ortadan kalkmasını sağlar. Advantan pomat faydalarından yararlanmak için mutlaka doktorunuzun önerisi ile belirtilen süre kadar kullanmak çok önemlidir.

   Advantan Krem Yan Etkileri

   Kremin faydaları olduğu kadar ciddi yan etkileri ve zararları da bulunmaktadır. Kortizonlu bir krem olduğundan yan etkileri çok sık görülebilir. Özellikle çocuklarda ciddi zararlara neden olacağından asla uzun süre kullanılmamalıdır. Krem etken maddesi yan etkilerin sık görülmesine neden olur.

   • Kıl kökü iltihabı (folikülit), uygulama bölgesinde yanma hissi,
   • İrinli deri kabarcıkları (püstüller), sulu kesecikler (veziküller),
   • Kaşıntı, ağrı, kızarıklık ve deride kabartılar (papüller),
   • Döküntü, deride çatlaklar (fissürler), kılcal damarların genişlemesi (telanjiyektaziler)
   • İlaca karşı aşırı duyarlılık,
   • Sivilce (akne), deride incelme (atrofi), çatlaklar (deride stria),
   • Aşırı kıllanma, ağız civarında iltihap (perioral dermatit),
   • Deride renk değişikliği alerjik deri reaksiyonlar

   Advantan krem kesinlikle açık yaraya sürülmez ayrıca çok sık sorulan sorulardan biri ise adavntan krem sivilceye iyi gelir mi sorusudur. Krem asla sivilceye iyi gelmez ve sivilce için kullanılmaz.

   Advantan Krem Fiyatı

   Reçeteli olarak satılan advantan krem fiyatı 13 TL. Eğer krem size reçete edilirse devlet tarafından karşılanır.

   Advantan Krem Muadili

   Advantan krem muadili yan eşdeğer ilaçlar ile aynı etkiye ve içeriğe sahiptir.

   • Advantan pomat
   • Advantan losyon
   • Ectopix krem
   • Efederm krem

   Advantan Krem Gebelikte Kullanımı

   Kortizon içeren kremler asla hamilikle döneminde kullanılmaz. Eğer size hamilik döneminde doktorunız tarafından krem önerilirse hamile olduğunu mutlaka doktorunuza bildiriniz.

   Ayrıca emziren anneler asla bu kremi emzirme döneminde kullanamazlar.

   Advantan Krem ve Pomat Sivilceye İyi Gelir Mi

   Genelde kullananlar sivilceye iyi geldiğini söylemelerine karşın kesinlikle sivilce için kullanılmaz. Hatta sivilce ve akne sorununuz varsa bu kremi sürmeniz ciddi sorunlara neden olabilir.

   Advantan Krem Gelital Bölgeye Sürülür Mü

   Advan krem ve adavantan pomat genita bölgeye sürülür mü sorusuna cevap vermek gerekirse bu kremi genital bölgede görülen kaşıntı ve tahrişi geçirmek için kullanabilirsiniz. Eğer vajinal bölgede akında ve mantar varsa asla kullanmayınız.

   Advantan Krem Yüze Sürülür Mü

   ADvantan krem yüze sürülür mü sorusu çok sık sorulan sorulardan biridir. Eğer yüzünüzde egzama, kaşıntı ve agzamaya bağlı tahriş varsa sadece 2 hafta boyunca sorunun olduğu bölgeye sürmeniz gereklidir. Eğer yüzünüzde yara, yanık yada sivilce varsa advantan krem yüze sürülmez.

   Advantan Krem Kullananlar, Yorumlara

   Advantan krem kullananlar krem hakkında yaptıkları yorumlarda egzamaya iyi gelen bu kremin çok etkili olduğunu ve işe yaradığını söylemişlerdir. Advantan krem kullananlar kremin kortizonlu olduğu için kesinlikle dikkat kullanılması gerektiğini yorumlarda sıklıkla dile getirmişlerdir.

   Advantan krem kullananlar bebeklerde ve çocuklarda egzama için kullandıklarını ve kesinlikle etkili olduğunu söylemişlerdir. Advantan krem kullananlar yorumlarda kremin yan etkisinin çok sık görüldüğünü söylemişlerdir.

   Ayak Mantarına İyi Gelir Mi

   Krem mantar kremi değildir ve asla bu yönde kullanılmamalıdır. Mantar sorunu varsa mutlaka başka bir krem kullanmanız gereklidir.

   Açık Yaraya Sürülür Mü

   Kesinlikle açık yara ve yanık üzerine sürülmez. Açık yara ve yanığa sürülmesi ciddi yan etkilere neden olabilir.

   Bebeklerde Kullanılır Mı

   Krem bebeklerde sadece kısa süreli süreli kullanılır. Bebek bezinin neden olduğu pişik ve cocuk egzaması için kullanılacaksa krem sürüldükten sonra bebek bezi takılmamalıdır.

   Göz Altına ve Göz Çevresine Sürülür Mü

   Krem asla göz altına ve göz çevresine sürülmez. Göz altına ve göz çevresine sürülmediği gibi asla burun içine dudak çevresine sürülmez.

   Günde Kaç Defa Kullanılır

   Krem sadece günde bir defa kullanılır. Günde içerisinde bir defa sürülen bu krem en fazla yetişkinlerde 12 hafta çocuklarda ise 4 hafta kullanılır.

   Lekelere İyi Gelir Mi

   Bu krem asla lekeleri geçirmek için kullanılmamalıdır. Kortizonlu olduğundan lekelerin tedavisinde kullanılmaz.

   Makata Sürülür Mü

   Makta sürülür mü, hemoroid ve basura iyi gelen kremlerden biri değildir. Asla makat bölgesine sürmeyiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   error: Content is protected !!